Події

Понад 400 випадків фішингу зареєстрували торік у Житомирській області, - кіберполіція

16 January 2025, 17:25

Фішинг – один з найпоширеніших видів інтернет-шахрайств на Житомирщині. За 11 місяців 2024 року в області зареєстрували понад 400 таких фактів.

Про це та інші популярні види кібершахрайств 16 січня під час брифінгу розповіли представники кіберполіції.

«На території Житомирської області зареєстровано минулого року станом на 28 грудня 411 фактів – це тільки фішингу», – каже оперуповноважений відділу протидії кіберзлочинам в Житомирській області ДКП НП України Анна Рудзік.

«Недоставлення товару, все, починаючи від кросівок, закінчуючи тракторами, які замовляють наші мешканці області, передплату 100% роблять, але не отримують товар. Після початку широкомасштабного вторгнення почали спекулювати на допомозі ЗСУ, переселенцям, закупівлі генераторів і всього іншого. Під цим «соусом» подається інформація, на яку люди ведуться, бо хочуть допомогти», – говорить начальник відділу протидії кіберзлочинам в Житомирській області ДКП НП України Віталій Биков.

На гачок шахраїв потрапляють навіть житомирські школярі. До кіберполіції надходять звернення щодо кібербулінгу неповнолітніх у телеграм-каналах.

«Звертаються, є така проблема кібербулінг, і не тільки кібербулінг, а й розповсюдження негативного, деструктивного контенту відносно молодих дівчат, хлопців, школярів, студентів. І навіть є намагання вимагати за видалення цього контенту грошову винагороду. Там невеликі суми, але вона набуває масовості, жителі Житомира, Житомирської області до нас звертаються. За 2024 рік заблоковано понад 10 каналів кіберполіцією», – розповідає начальник відділу протидії кіберзлочинам в Житомирській області ДКП НП України Віталій Биков.

Жертвами кіберзлочинів стають як підлітки, так і люди похилого віку, кажуть фахівці.

«Літні люди найчастіше попадаються на дзвінки з «банків». Телефонують і кажуть: я працівник банку, в нас сталася якась помилка, прошу перевірити вашу інформацію стосовно вашої картки. Підлітки найчастіше потрапляють на купівлю-продаж. Якщо вони, наприклад, купують, то можуть надіслати гроші, а товар їм не доставлять», – каже оперуповноважений відділу протидії кіберзлочинам в Житомирській області ДКП НП України Анна Рудзік.

Якщо ви чи ваші рідні стали жертвою кіберзлочину, зверніться до кіберполіції.

«Відділ протидії кіберзлочинам в Житомирській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України знаходиться за адресою: Житомир, вул. Героїв Чорнобиля, 2. Або можете надіслати лист на нашу електронну адресу: zt@cyberpolice.gov.ua», – говорить оперуповноважений відділу протидії кіберзлочинам в Житомирській області ДКП НП України Анна Рудзік.

Нагадаємо, станом на 9 січня 2025 року на Житомирщині завершено досудове розслідування щодо викритої СБУ організованої групи хакерів, яка спеціалізувалася на викраденні грошей із дебетових і кредитних карток українців. За пів року активної «роботи» спільники встигли привласнити майже 1,2 млн грн.

Як повідомляв Житомир.info, наприкінці травня 2024 року у Житомирській області правоохоронці викрили трьох юнаків віком 16 та 17 років, які ошукували людей під виглядом грошової допомоги.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: фішинг шахрайство кіберполіція Рудзік шахрай інтернет Биков  
Матеріали по темі