![](https://www.zhitomir.info/f/images/2025/02/13/226014/2fab0275a5682d3f77ef9c1ae92dc01c_preview_w440_h290.jpg)
З початку тижня троє жителів Житомирського району стали жертвами шахраїв на торговельних платформах. Загалом потерпілі віддали інтернет-ошуканцям понад 85 тисяч гривень.
Про це 13 лютого повідомила пресслужба Житомирської поліції.
“Жителька Станишівської громади нещодавно розмістила оголошення про продаж швейної машинки на одному з віртуальних торговельних майданчиків. Незабаром до неї надійшло повідомлення від потенційної покупчині. Жінки обговорили всі деталі покупки та домовилися про остаточну суму. Нібито для підтвердження оплати товару співрозмовниця надіслала жінці посилання, перейшовши за яким необхідно було зазначити реквізити банківської картки. Після виконання інструкцій усі заощадження, що перевищували 72 тисячі гривень, зникли з рахунку потерпілої”, - повідомили в поліції.
Окрім того, двоє містян намагалися придбати аксесуари для автомобіля за оголошенням, знайденим у соціальній мережі. Чоловіки погодилися на умови продавців та переказали загалом понад 15 тисяч гривень у якості передоплати. Проте, замовлених товарів вони так і не побачили.
“Нині в усіх випадках поліцейські розпочали кримінальні провадження, у межах яких і встановлюють причетних до правопорушень. Правова кваліфікація вказаних діянь - ст. 190 (Шахрайство) КК України”, - зазначили правоохоронці і вкотре закликали громадян дбати про збереження власних коштів, здійснюючи будь-які фінансові операції в інтернет-мережі.
Для цього варто дотримуватися низки простих правил - нагадують в поліції:
- не контактуйте з неперевіреними продавцями в інтернет-магазинах та торгівельних сторінках (звертайте увагу на спеціалізовані рейтинги та відгуки користувачів);
- для захисту своїх коштів користуйтеся послугою доставки з післяплатою, чи послугою «захищеної оплати»;
- не переходьте за посиланнями для проведення оплати товару, надісланими в особистих повідомленнях;
- будьте обачними і під час продажу товарів у мережі. Запам’ятайте, що єдина інформація, яку ви можете надати покупцю – це номер банківської картки.
“Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим. Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність”, - наголошують поліцейські.
Нагадаємо, 11 лютого київські правоохоронці розповіли, що шахраї з колонії у Житомирській області обдурили понад 30 людей, які через них хотіли замовити секс-послуги.
Як повідомляв Житомир.info, шахрай з житомирської виправної колонії ошукав 31 людину на понад 500 тисяч гривень під виглядом «фінансової допомоги» під час воєнного стану. Загалом слідчі зафіксували понад тисячу таких дзвінків, втім не всі для нього виявились прибутковими.