![](https://www.zhitomir.info/f/images/2025/02/14/226030/80957cde362e13b3ee4795caebff2960_preview_w440_h290.jpg)
У Житомирській області тривають рейди під час яких виявляють паліїв сухої трави.
Про це 14 лютого повідомляє Державна екологічна інспекція Поліського округу.
«На Житомирщині знову активізувалися палії сухої рослинності, статистика пожеж б’є усі рекорди. До справжнього тепла і прибирання ще далеко, а палії вже почали по-своєму зустрічати весну – на городах, у полях, обабіч доріг та поруч з лісовими масивами горять суха трава та порубкові рештки, а у повітря підіймається стійкий і їдкий запах диму. Попри дію воєнного стану в країні, коли спалювання сухої трави та чагарників може розцінюватися як акт диверсії, попри те, що природа щодня страждає від наслідків влучання ворожих безпілотників і ракет, несвідомі громадяни продовжують провокувати пожежі в екосистемах, завдаючи непоправної шкоди не лише довкіллю, але і здоров’ю кожного з нас, та відволікаючи від виконання бойових завдань рятувальників, військових, правоохоронців», - йдеться в інформації.
За повідомленням ГУ ДСНС України у Житомирській області, з початку року на території області зафіксовано 84 випадки пожеж в екосистемах на площі понад 98 га, спричинених саме спалюванням сухої трави, і це один із найвищих показників в країні.
Якщо говорити про Україну загалом, то показник пожеж в екосистемах втричі більший минулорічного - 714 пожеж на площі 333 гектари. А площа займань цьогоріч зросла майже у 7 разів.
«З метою недопущення спалювання рослинності та її залишків, а також запобігання виникненню пожеж та їх розповсюдження на прилеглі території і лісові насадження працівниками Державної екологічної інспекції Поліського округу вже розпочато проведення інформаційно-роз’яснювальних заходів, під час яких фахівці розповідають населенню про небезпеку, яку завдає шкідливий дим від спалюваного листя та рослинності, а особливо – відходів, наголошують на адміністративній відповідальність за порушення природоохоронного законодавства та закликають громадян дбайливо ставитися до навколишнього природного середовища», - розповіли екологи.
Також Держекоінспекція посилила контроль за дотриманням лісокористувачами, агропідприємствами, фермерами та населенням вимог пожежної безпеки у лісових масивах, на торфовищах, сільськогосподарських угіддях та інших територіях, що перебувають у користуванні.
«Так, 13 лютого 2025 року під час рейдових заходів фахівцями Екоінспекції виявлено факт спалювання залишків сухої рослинності на території Житомирського району. А напередодні аналогічний факт зафіксовано в околицях міста Житомира. Обох порушників притягнуто до відповідальності за ст. 77-1 КУпАП «Самовільне випалювання рослинності або її залишків» у вигляді штрафу на суму 3060 грн», - йдеться в повідомленні.
Загалом, з початку року на території Житомирської області проведено 6 рейдових заходів та виявлено 6 порушень вимог правил пожежної безпеки. Порушників притягнуто до відповідальності за ст. 77-1 КУпАП, загальний розмір накладених штрафів 13 770 грн.
Нагадаємо, станом на 12 лютого 2025 року Житомирська область увійшла в п’ятірку регіонів, де з початку року сталися найбільше пожеж в екосистемах. З 1 січня до 11 лютого 2024 року в Житомирській області сталися 57 пожеж. Найбільше пожеж в природних екосистемах зафіксували у Львівській області – 171, Київська область – 105, Дніпропетровській – 81, Івано-Франківській – 63, у Рівненській області – 33 пожежі.
13 лютого у селі Горбове Звягельського району рятувальники гасили загоряння сухої трави на одній з прибудинкових ділянок і виявили тіло 86-річного чоловіка. За словами очевидців, чоловік випалював торішню суху рослинність біля своєї оселі, а вогонь розповсюдився на сусіднє домоволодіння, біля якого і знайшли його тіло.
Як повідомляв Житомир.info, 24 жовтня 2024 року під час рейду в Оліївській громаді екологи виявили палія сухої трави та оштрафували його на 3060 грн.