Події

Наживався на рідних безвісти зниклих та полонених військових: житомирський суд призначив шахраю 9 років тюрми

4 April 2025, 10:07

Суд виніс вирок організатору шахрайської схеми, який пропонував рідним безвісти зниклих та полонених військових допомогу у пошуках.

Про це 3 квітня повідомляє пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«За підтримання публічного обвинувачення Житомирською обласною прокуратурою Богунським районним судом міста Житомира винесено обвинувальний вирок щодо ув’язненого, який перебуваючи в слідчому ізоляторі та використовуючи злочинний вплив організував систематичне вчинення шахрайських дій з метою заволодіння чужим майном під приводом отримання грошових коштів від родичів за виїзд пошукової групи, пошук та повернення військовослужбовців ЗСУ, які зникли безвісті у зоні бойових дій, перебувають у полоні або загинули», - йдеться у повідомленні.

У цілому у період з 24.10.2023 по 14.02.2024 внаслідок шахрайських дій в’язень разом із двома спільниками заволодів грошовими коштами 28 потерпілих на загальну суму майже 500 тис. грн.

Обвинувальний акт відносно злочинців скеровано до суду 14.06.2024. За результатами судового розгляду справи 01.04.2025 ув’язненого-організатора на підставі беззаперечних доказів, зібраних під час досудового розслідування, засуджено до 9 років позбавлення волі за встановлення та поширення злочинного впливу в слідчому ізоляторі (ч. 2 ст. 2551 КК України), організацію заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайства), вчиненому повторно за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану, що завдало значної шкоди потерпілому, а також за неодноразові замахи на вчинення вказаних шахрайських дій (ч. ч. 2, 3 ст. 190 КК України).

Відносно інших двох спільників вчинення злочинів судовий розгляд триває.

Як повідомляв Житомир.info, у лютому 2024 року у Житомирі викрили шахрайську схему: засуджений разом зі спільниками заробляли на родинах безвісти зниклих військових. Правоохоронці встановили причетність 27-річного засудженого, його матері, цивільної дружини та подруги до низки злочинів. За інформацією на той час, на їх «гачок» потрапило щонайменше 60 сімей безвісно зниклих воїнів ЗСУ. Сподіваючись повернути своїх рідних додому, вони переказували від 5 до понад 50 тисяч гривень на рахунки шахраїв. Весною «смотрящому» та його спільникам оголосили підозри, а в червні правоохоронці завершили розслідування - відповідно до чинного законодавства спільникам загрожувало до 5 років позбавлення волі. А «кримінальному авторитету» - від 9 до 15 років ув’язнення.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: прокуратура суд вирок шахрай шахрайство військовий безвісти зниклий полонений 
Матеріали по темі