
Дев’ять закладів профтехосвіти у Житомирській області надаватимуть послуги з навчання жінок професіям, в яких раніше домінували чоловіки. В області вони зможуть опанувати 12 із 31-ї професії, інші – у закладах України.
Про це 9 квітня повідомила пресслужба Житомирського обласного центру зайнятості.
«В експериментальному проєкті з професійного навчання жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки, будуть задіяні дев’ять закладів освіти Житомирщини. Це, зокрема, Центр профтехосвіти м. Житомир й трамвайно-тролейбусне управління, будівельний ліцей та професійне училище у Бердичеві, ліцеї у Малині, Баранівці й Романові, Коростишівський коледж та Радомишльський аграрний навчально-виробничий центр. Саме ці заклади мають ліцензії для підготовки фахівців із визначеного Кабміном переліку затребуваних професій», - йдеться у повідомленні.
У місцевих закладах жінки зможуть опанувати 12 із 31-ї професії, інші – у закладах України. В області навчатимуть водійок тролейбуса, трамвая та автотранспортних засобів, трактористок, слюсарок-ремонтниць, електромонтерок, столярок і верстатниць, токарок і теслярок, а також монтажниць систем утеплення будівель.
«Навчання жінок оплачуватиме служба зайнятості з коштів страхового фонду на випадок безробіття. Головна умова його організації – звернення роботодавців, яким потрібна фахівчиня певної професії і які гарантують їй подальше працевлаштування. Ми зараз активно комунікуємо і з бізнесом, і з навчальними закладами, консультуємо їх і вивчаємо перспективи реалізації цього проєкту. Маємо й перші результати. У Житомирі вже формується навчальна група водійок тролейбуса, а в Радомишлі є жінки, готові вивчитись на трактористок. Є зацікавленість у підготовці потрібних фахівців у підприємств Звягеля й Коростеня. Тож я запрошую всіх роботодавців, яким нині бракує кадрів, скористатись можливостями служби зайнятості» – зазначила директорка Житомирського обласного центру зайнятості Галина Корінна.
Вартість навчання в рамках експериментальної програми не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (на сьогодні це 30 280 грн). У разі, якщо вартість навчання є вищою, різницю може сплатити роботодавець або учасниця проєкту.
Для консультації щодо навчання за проєктом звертайтесь до найближчого підрозділу служби зайнятості або телефонуйте на гарячу лінію 0 800 600 348.
Подати заявку - https://www.dcz.gov.ua/profnavch/navchwomen.
Нагадаємо, 22 січня відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Міністерства економіки України інформував, що жінки можуть безплатно здобути професію водійки вантажного та пасажирського транспорту.
Як повідомляв Житомир.info, 20 листопада 2024 року у відеосюжеті ми розповідали, що Житомирське ТТУ навчає працівників кермувати пасажирськими автобусами. Через дефіцит водіїв автобусів, спричинений мобілізацією працівників-чоловіків до лав ЗСУ, Житомирське трамвайно-тролейбусне управління (ТТУ) додатково навчає своїх працівників для здобуття категорії D. Навчання фінансує підприємство. З тих, хто навчається, більшість — жінки, які мають досвід кермування електротранспортом.
На засіданні 15 листопада 2024 року Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про запуск проєкту з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки. Українки зможуть опанувати понад 30 професій та працевлаштуватись в сферах, де вони були менше представлені.