ДОПОМОГА

Для рідних військових розробили брошуру, яка допоможе вберегтися від шахраїв

20 May 2025, 16:02

Офіс Омбудсмана України спільно з Кіберполіцією розробив брошуру «Як не стати жертвою зловмисників рідним оборонців України?».

Про це 14 травня повідомила Національна сервісна служба України.

«Зловмисники цинічно використовують емоційний стан близьких військовополонених, зниклих безвісти та незаконно утримуваних цивільних осіб. Найчастіше шахраї можуть видавати себе за «посередників», волонтерів або журналістів, прагнучи отримати кошти чи персональну інформацію. З метою інформування та захисту громадян Офіс Омбудсмана України спільно з Кіберполіцією розробили брошуру «Як не стати жертвою зловмисників рідним оборонців України?», - йдеться в повідомленні.

У брошурі міститься алгоритм дій на випадок, якщо особа зникла безвісти або потрапила в полон, а також методи протидії психологічному тиску й рекомендації щодо розпізнавання ворожої пропаганди.

Ознайомитися детальніше можна за посиланням: https://bit.ly/4k7z6mt

Як повідомляв Житомир.info, у лютому 2024 року у Житомирі викрили шахрайську схему: засуджений разом зі спільниками заробляли на родинах безвісти зниклих військових. Правоохоронці встановили причетність 27-річного засудженого, його матері, цивільної дружини та подруги до низки злочинів. За інформацією на той час, на їх «гачок» потрапило щонайменше 60 сімей безвісно зниклих воїнів ЗСУ. Сподіваючись повернути своїх рідних додому, вони переказували від 5 до понад 50 тисяч гривень на рахунки шахраїв. Весною «смотрящому» та його спільникам оголосили підозри, а в червні правоохоронці завершили розслідування — відповідно до чинного законодавства спільникам загрожувало до 5 років позбавлення волі. А «кримінальному авторитету» - від 9 до 15 років ув’язнення. 3 квітня 2025 року житомирська обласна прокуратура повідомила, що житомирський суд призначив шахраю 9 років тюрми, який наживався на рідних безвісти зниклих та полонених військових. У період з 24.10.2023 по 14.02.2024 року внаслідок шахрайських дій в’язень разом із двома спільниками заволодів грошовими коштами 28 потерпілих на загальну суму майже 500 тис. грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: брошура шахрай Кіберполіція Омбудсман військовий Омбудсмен  
Матеріали по темі