Економіка

Економія: У Житомирській області згадали, що торф горить не гірше, ніж газ

19 January 2009, 09:00

На минулому тижні заступник голови облдержадміністрації Володимир Дебой провів нараду з питань розгляду інвестиційних пропозицій, направлених на збільшення обсягів виробництва торфопродукції.

Як повідомляє офіційний сайт держадміністрації, Володимир Дебой повідомив, що використання торфобрикетів в якості твердого палива дозволить щорічно економити майже 50% бюджетних коштів, які виділяються на придбання твердого палива для бюджетних організацій області.

«В якості твердого палива в основному використовують вугілля, незначна частина бюджетних установ використовує у якості палива торфобрикети, місцеве населення переважно користується газом, а сільські жителі – опалюють помешкання дровами. В той же час Житомирщина здатна повністю забезпечити себе паливним торфом та торфобрикетами», - зазначив Володимир Дебой. На даний час видобутком торфу в області займаються 2 підприємства: дочірнє підприємство «Олевськторф» та філія «Озерянський торфозавод» державного підприємства «Житомирторф». Станом на 01.01.2009 р. на території області розвідано 678 родовищ торфу. Загальна їх площа становить 76,2 тис. га з обсягами промислових запасів торфу понад 50 млн. тонн. Промисловими вважаються запаси з глибиною залягання торфу понад 70 см, таких в області є 256, з них 60 вироблено, а 6 розробляється ДП «Житомирторф». За розподілом запасів торфу на Житомирську область припадає 4% від загальнодержавних.

Підприємство «Олевськторф», виробничі потужності якого становлять 25 тис. тонн на рік, займається видобуванням торфу для сільського господарства. У 2008 році заводом вироблено 9,5 тис.тонн торфу сільськогосподарського призначення.

Видобування паливного торфу та виробництво торф’яних брикетів здійснює Озерянський торфозавод. Загальна потужність підприємства – 60 тис. тонн торф’яних брикетів за рік. Запаси паливного торфу на Озерянському торфородовищі сягають близько 5 млн. тонн, сільськогосподарського – понад 2 млн. тонн. У 2008 році заводом вироблено 7,3 тис.тонн паливних торфобрикетів та 3,9 тис.тонн торфу сільськогосподарського призначення.

 

 

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі