Збільшити надходження до міського бюджету за умови одночасного зменшення фінансового навантаження на підприємців – таке завдання стоїть перед владою Житомира. Як цього досягти, на засіданні виконкому міськради розповідала директор департаменту економічного розвитку Олена Астахова:
«Підготовлено проект рішення сесії міської ради про часткове зменшення у 2009 році орендної плати за користування земельними ділянками – в розмірі 30% річної орендної плати, розроблено новий проект положення про орендну плату за землю, в якому пропонується не застосовувати для всіх суб’єктів господарювання підвищуючий коефіцієнт 1,5 або 2, який вираховується залежно від площі земельної ділянки».
Серед інших заходів – зниження ставки оренди комунального майна на 30 відсотків, рекомендації бюджетним організаціям закуповувати товари, роботи і послуги у місцевих виробників. Пом’якшення фінансового навантаження на підприємців коштуватиме доходній частині бюджету міста недоотриманням майже 4 мільйонів гривень. Тому розроблені додаткові заходи по наповненню бюджету. Передбачено спільно з податковою інспекцією посилити контроль за сплатою податку з доходів найманих працівників, легалізацією працевлаштування населення. Передбачено також збільшення кількості місць для паркування автотранспорту, посилення претензійно-позовної роботи щодо стягнення простроченої дебіторської заборгованості, вивчення можливості встановлення додаткових торгових рядів для торгівлі сільськогосподарською продукцією, повідомляє "Житомирська хвиля".
Всі згадані заходи розроблені для мінімізації негативних наслідків фінансової кризи на економічний та соціальний стан Житомира. Всього в переліку їх 57, згрупованих за сімома напрямками. 8 квітня вони будуть розглянуті на сесії міської ради.