Проведеною прокуратурою м. Житомира перевіркою встановлено, що декілька комерційних підприємств, уклавши між собою незаконні угоди, внаслідок низки торгівельно-виробничих операцій, у яких зазначалася вартість призначеного для реалізації товару – понад 25 млн. грн., заявили до відшкодування з держбюджету податку на додану вартість на суму понад 5 млн. грн.
Як повідомив заступник начальника відділу прокуратури області Олексій Мельник, у ході досудового слідства у кримінальній справі, порушеній за ознаками фіктивної діяльності одного із підприємств, встановлено, що задекларовані системи знезаражування води є насправді іншими виробами, які застосовуються в автомобільній галузі.
Подальші перевірки встановили, що підприємства, у якого ніби то було придбано товар, за вказаною адресою взагалі не існує. На підставі цього прокуратурою м. Житомира було подано до Житомирського окружного адміністративного суду в інтересах податкової інспекції позов про стягнення з ТОВ, яке ніби то експортувало товар, 25 млн. грн.
Суд у свою чергу прийняв рішення про те, що договір, укладений між комерційними підприємствами, є нікчемним і такий, що був учинений з метою, що суперечить інтересам держави і суспільства, а саме, незаконного відшкодування з держбюджету 5 млн. грн. Насправді ж умови договору ніхто не виконував і товар за межі України не експортувався.
За рішенням суду, ТОВ, яке імітувало продаж та експорт товару, не тільки не отримає відшкодування 5 млн. грн. податку на додану вартість, а саме має сплатити у дохід держави 25 млн. грн., отриманих за вказаним договором комісії. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської області.