Політика

Олег Черпіцький : «Політична нестабільність не вплине на впровадження альтернативних видів палива в Україні».

10 July 2009, 08:40

Народний депутат України Олег Черпіцький, один з авторів закону «Про альтернативні види палива»,  впевнений в успішності його реалізації та переходу України на альтернативні види палива, - повідомляють у  прес-службі народного депутата.

«Два тижні президент роздумував над підписанням проголосованого парламентом законопроекту в цілому – й 16 липня Верховна Рада отримала позитивну відповідь від гаранта, тобто є розуміння того, що це питання потребує нагального вирішення, не залежно від тривалості політичних міжусобиць в державі» – констатував народний депутат.

Країна потребує втілення «альтернативних» справ в усіх областях та галузях, впевнений законотворець.

 Не маючи достатніх фінансових ресурсів на «швидкий» перехід до альтернативних видів палива, держава має шукати компромісів.

«Одним з них є надання пільг  підприємствам, які готові використовувати нетрадиційні види палива», - коментує бютівець економічне стимулювання виробництва біопалива, передбачене  законом

Зокрема,  у період  з 1 січня 2010 року до 1 січня 2019 року звільняється від мита техніка, обладнання, устаткування, що використовуються для реконструкції існуючих і будівництва нових підприємств з виробництва біопалив і для виготовлення та реконструкції технічних і транспортних засобів з метою споживання біопалив, якщо такі товари не виробляються та не мають аналогів в Україні; а також технічні та транспортні засоби, у тому числі самохідні сільськогосподарські машини, що працюють на біопаливі, якщо такі товари не виробляються в Україні. Тимчасово, строком на 10 років, починаючи з 1 січня 2010 року, звільняється від оподаткування прибуток виробників біопалива, отриманий від продажу біопалива. Окрім того,  строком на 10 років, починаючи з 1 січня 2010 року, звільняється від оподаткування прибуток підприємств, отриманий ними від діяльності з одночасного виробництва електричної та теплової енергії та/або виробництва теплової енергії з використанням біологічних видів палива. До 1 січня 2014 року встановлюється нульова ставка на спирт етиловий – сирець, що використовується для виробництва біоетанолу, та біоетанол який використовуються підприємствами для виготовлення біопалива.

Сьогодні уряд приділяє значну увагу проблемам нетрадиційних видів енергії, говорить Олег Черпіцький: «Так, є завдання всім галузевим міністерствам, всім центральним органам влади розробити комплексні чи цільові програми з енергозбереження у своїй галузі. Гадаю, нинішні політичні хвилі не мають  впливати  на цей процес, й обласні адміністрації повинні відповідально поставитися до даного доручення. Адже ми бачимо, що нині важливість використання «альтернативки»  усвідомив весь світ, зокрема, розвиток виробництва етанолу й целюлози – напрям, який активно розвивається в США. Не потрібно забувати й про те, що, якщо Україна хоче стати членом ЄС, то їй потрібно до 2010 року довести частку альтернативних видів палива у загальному енергетичному балансі до 20%.

Україна – країна, яка має у цьому питанні величезний потенціал, потрібно просто навчитись його використовувати. Чому б нам не брати приклад з Норвегії, яка посідаючи у світі ІІІ місце за покладами природного газу, практично не використовує його для обігріву будинків населення. Усі технологічні мережі працюють на альтернативі».

Окрім того, народний депутат не відкидає думки про те, що можна говорити про поступову розробку положень щодо поетапного збільшення обсягів використання біологічних та сумішевих палив у громадському транспорті.

Олег Черпіцький впевнений, що впровадження енергозберігаючих технологій і альтернативних видів енергії надасть змогу вирішити такі проблеми, як інфляція, соціально-економічна безпека держави, екологія та підвищення рівня конкурентноздатності економіки України.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі