Економіка

Про ринок будматеріалів у Житомирській області. ФОТО

9 December 2009, 13:05

Завод «Житомир-Агобудіндстрія» виробляє цілий спектр високоякісної продукції, що має залізобетонну основу.

  На перший погляд, залізобетон - простий як двері. Проте доречно нагадати, що це своєрідний композиційний матеріал, у якому забезпечується спільна робота сталі й бетону, котрі, ясна річ, істотно різняться своїми властивостями. Бетон добре чинить опір стискувальним навантаженням, проте має низьку міцність при розтягуванні. А сталь має дуже високу міцність при розтягуванні, тому-то в залізобетоні арматуру розподіляють так, аби вона витримувала розтягувальні зусилля, а стискувальні передавалися на бетон.  І це тільки одна технологічна тонкість залізобетону, що говорить про те, що він має вироблятися тільки в заводських умовах.

     ТОВ «Житомир-Агробудіндустрія» і є заводом. Історія товариства, як самостійного підприємства, почалася ще в 1976р., коли було створено Житомирське виробниче об’єднання «Сільбудіндустія» для будівництва в агропромисловому комплексі. Володіючи відмінною виробничою базою й кадровим потенціалом, користуючись розвинутою транспортною інфраструктурою, об’єднання успішно виготовляло залізобетонні вироби для об’єктів сільськогосподарського призначення  Житомирщини та інших регіонів України. В період переходу до ринкових відносин підприємство швидко переорієнтувалося на випуск продукції промислового та житлового будівництва, а відтак, освоїло нові види продукції, серед яких  односкатні та двоскатні балки довжиною до 18 м, панелі перекриття довжиною до 12 м та ребристі плити. Модернізувалось також виробництво. Так, на арматурній ділянці було введено в експлуатацію високопродуктивні верстати точкової зварки та проведено реконструкцію бетонозмішувального вузла, що забезпечило значне збільшення обсягів виробництва товарного бетону та підвищення його якості.

    Документально високий ґатунок продукції «Агробудіндустрії» засвідчують аж шість сертифікатів відповідності, що вказує також на застосування виробником системи ефективного менеджменту стосовно  якості. В продовження акцентуємо і на власній випробувальній лабораторії заводу, забезпеченій обладнанням для контролю міцності, жорсткості, тріщиностійкості та дослідження бетону на морозостійкість, стирання, водонепроникність та міцність. Свідчення високого рівня лабораторії є той факт, що вона акредитована на технічну компетентність у системі сертифікації УкрСЕПРО.

    Дуже важливо, що технологічний ланцюг товариства також в нормі. А потрібні компоненти залізобетону (щебінь, пісок, цемент, арматура та суперпластифікатори) застосовуються , як книжка пише.

    У цьому пересвідчився автор, коли у супроводі директора «Житомир-Агробудіндустрії» Василя Гавришка, побував, так би мовити, на екскурсії по виробничому ланцюгу товариства.

        Насамперед  відправляємося у сировинний вузол, і одразу помічаємо чистий гранітний щебінь, що без зайвих коментарів засвідчує надійність цього наповнювача майбутнього залізобетону. Пісок також надійний, бо місцевий, без домішок, словом, такий, як потрібно. Цемент- М500- саме такий необхідний у виробництві залізобетону. Метал високоякісний - з Криворізького металургійного комбінату. Кожна парія сертифікована, до того ж, арматурна сталь перевіряється лабораторією заводу.

 

 

     З’ясувавши це питання, просуваємося  далі по ланцюгу виробництва.

     Перший етап - дозування, вкрай важливий момент, що пояснюється необхідністю дотримання рецептури. Тож, проявивши інтерес до відповідного обладнання, бачимо сучасні електронні дозатори, котрі й забезпечують необхідну точність, а також черговий раз демонструють   належний технологічний рівень виробництва. Це ж підтверджується процесом змішування бетонної суміші, який здійснюється  знову ж таки на новому високопродуктивному обладнанні. Потім створений бетон з допомогою самохідних роздатчиків подається в метало- форми на вібростолах, чим  забезпечують  ущільнення бетону.

    Нашу увагу привернув і цех армування, обладнаний сучасними верстатами для виготовлення металокаркасів та засобів контролю. Звісно, помітили ми і заводську котельню й відразу здогадалися яким є призначення її в даному випадку. Справ в тому, що залізобетонну продукцію можна виготовляти без  обробки її вологою при високій температурі, але тоді для затвердіння потрібно днів 10 не менше. Волога ж високотемпературна обробка   підвищує якість виробів, скорочує час затвердіння, й таким чином дає змогу відвантажувати продукцію на наступний день після її виготовлення. А для прискорення цього процесу та  підвищення тріщиностійкості, водонепроникності, морозостійкості та надійного щеплення арматури з бетоном товариство застосовує й сучасні добавки, котрі вносять свою лепту у високу якість виробів. До речі, помітили ми і те, що підвищується  вона (якість)  мастильними матеріалами, котрі застосовуються для змащування форм. З’ясувалося, що  ці матеріали забезпечують легкість розкриття форм, чистоту поверхні виробу, звісно, відповідають вони екологічним та санітарно - гігієнічним нормам.

    Тепер про  механізм контролю якості.

 Виявилося, що він практично багатоступеневий. Стосовно цього перш за все нагадаємо, що в лабораторних умовах ретельно перевіряється матеріал майбутнього  «скелету» залізобетону - арматура. Підвищена увага приділяється також сирій бетонній суміші, котра упродовж зміни постійно перебуває під пильним контролем і лаборанта, і контролера ВТК, і майстра цеху. А що це далеко не формальний процес говорить той факт, що на кожній зміні відбираються проби усіх видів продукції та усіх марок. Потім ці зразки близько доби зберігаються разом з виробами, після чого випробовуються на предмет встановлення марки бетону.

     Розуміємо, що вам не терпиться дізнатись,  що  конкретно виробляє «Житомир-Агробудіндустрія». Фактично все, що має залізобетонну основу. У асортименті є палі забивні, балки, прогони - перемички, фундаменти стрічкові, блоки фундаментні, панелі перекриття багатопустотні, панелі перекриття ребристі, плити балконні, плити огорожі, опори лінії електропередач, фундаменти для щогл мобільного зв’язку, бетон, лотки та іншу продукцію. І це ще не все: наявність різноманітних форм дає можливість виконувати індивідуальні замовлення.

      І насамкінець про високий імідж товариства, свідченням цього  є також відомі клієнти щодо збуту. А це такі будівельні фірми як «Олвіта», «Житомирбуд», «Приватбуд», «Житомирбудзамовник», «Полісбудсервіс» та інші. Крім того, «Житомирагробудіндустрія» виготовляє продукцію навіть  для іноземних фірм, котрі  будують  в Україні.

       З питань придбання продукції ТОВ «Житомир-Агробудіндустрія» звертайтесь за тел: 33-20-72;44-58-54;

097-979-32-61;096-219-86-92.

Автор: Федір Підкопитний

 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі