Серед фракцій нинішнього складу Житомирської міської ради є одна особлива, яка найменше зважає на партійно-ідеологічні вказівки, на вподобання партійних вождів та лідерів. Це – “Житомиряни”, фракція, до складу якої входять шестеро депутатів. Найбільший авторитет для депутатів цієї фракції – не партійні настанови, не чергові ухвали з’їздів чи конференцій, а думка житомирян, всіх членів майже трьохсоттисячної житомирської громади, які у березні 2006-го обрали “Житомирян” до міської ради. З головою депутатської фракції “Житомиряни” Ігорем Синьовим ми розмовляли на фініші 2009 року.
- Тоді, у 2006-му році, ви та ваші колеги очевидно передбачали, що то воно за вибори на партійно – пропорційній основі?
- Передбачали, бо розуміли, що кожна з партій, яка направляє своїх депутатів до виборного органу самоврядування, обов’язково вимагатиме дотримуватися певної партійної “лінії”. Ніби й правильна вимога, яка продиктована нормами статутної дисципліни, але при цьому партії, особливо їх керівні органи, не завжди враховують ті реалії, які виникають на місцях. Найгірше, коли партійні “верхи” місцевих потреб взагалі не бачать. Тоді замість вирішення комунальних проблем, замість пошуку відповіді на питання наших городян, партійні депутати керуються партійними вподобаннями, виконуючи далеко не бездоганні вказівки “верхів”. “Житомиряни” стали дещо іншим прикладом депутатської поведінки. Ми не зважали на позиції партійного керівництва, бо у нас його просто нема, а виконували ті завдання, які поставили собі разом з нашими виборцями у березні 2006 року. З того часу фракція “Житомиряни” жодного разу не відступала від тих слів, які давала представникам міської громади, виборцям, які довірили нам представляти їх інтереси у Житомирській міській раді. При розгляді будь-якого питання міського життя я і мої колеги ніколи не керувалися певними ідеологічними чи партійними настановами.
- Тобто, ви вважаєте, що депутатська фракція “Житомиряни” може дозволити собі те, чого депутати інших фракцій дозволити не можуть?
- У тому сенсі, що наші колеги з інших фракцій змушені зважати на вище партійне начальство. І це суттєво відволікає, а іноді й відверто заважає займати принципову позицію щодо проблем міської громади. А ось ми можемо дозволити собі таку свободу – нам не доводиться узгоджувати своїх дій там, де питання стосуються певних партійних позицій.
- Ігоре Валерійовичу, якими питаннями Вам і вашим колегам по фракції доводилося опікуватися найбільше?
- Таких питань виникає багато. Найперше – ми активно і дисципліновано працюємо у депутатських комісіях міської ради. Найголовнішими об’єктами нашої уваги є школи, дитячі садочки, медичні заклади. Ми уважно ставимося до звернень житомирян, які надходять до членів нашої фракції, не стоїмо осторонь, коли виникають проблеми у мешканців нашого міста. Депутатів нашої фракції добре знають і літні житомиряни, яким ми неодноразово допомагали у хвилину скрути. “Житомиряни” відомі й тим, що неабияку увагу звертають на питання благоустрою нашого міста. У цьому стосунку нам є чим пишатися, є чим прозвітувати, є чимало хороших задумів та планів на майбутнє.
- Щодо планів на майбутнє. Не секрет, що після січнево-лютневого голосування на виборах Президента України основна увага виборця буде зосереджена на нових виборах – до місцевих рад, які, як відомо, призначені на 30 травня 2010 року. “Житомиряни” напевно ж, що готуються і до них?
- Так, вважаю, що нам є з чим йти до виборців і ми просто зобов’язані це зробити. Те, про що ми говорили вище, має отримати логічний розвиток: міська громада повинна мати побільше депутатів, які виконували б волю не партійних з’їздів та окремих керівників, а зосередили б свої зусилля на безпосередніх проблемах міста. Таких проблем сьогодні у Житомирі дуже багато. Та ж “комуналка”, яка потребує значних інвестицій і справжніх, а не косметичних реформ. Громадський транспорт у Житомирі в останні роки працює на останніх резервах і тому, якщо ми хочемо, щоб житомиряни не відчували у цьому стосунку дискомфорту, маємо поєднати зусилля міської, обласної і особливо центральної влади. Тут якраз і потрібна солідарна воля депутатського корпусу, який би не озирався на своє партійне походження, а враховував би виключно інтереси міської громади. Тому на майбутніх виборах ми плануємо створити потужний блок позапартійних об’єднань, в яких будуть представлені ті житомиряни, які справді вболівають за долю нашого міста і не будуть працювати лише на догоду своїм політичним лідерам. Наше завдання – отримати позапартійну більшість у Житомирській міській та районних радах. Тоді є гарантія, що інтереси перш за все міста та міської громади будуть у полі найбільшої уваги майбутніх депутатів. Політика не повинна домінувати та заважати роботі нового складу депутатів місцевих рад міста Житомира.
- За кілька днів житомиряни зустрінуть Новий рік, а ще згодом настане пора Різдвяних свят. Отож, ваші вітання та побажання житомирській громаді…
- Нашому місту, кожному його мешканцю найперше побажаю міцного здоров’я. Під новорічну ялинку, а потім на різвяний стіл Новий рік нехай принесе побільше приємних подарунків. У кожну родину зичу миру та всіляких життєвих гараздів, хорошого настрою, оптимізму, надії та сподівання, що всі наші проблеми мають виключно тимчасовий характер. Єднаймося, житомиряни, поважаймо одне одного і все у нас буде добре. Неодмінно буде ! Щасти Вам ! Ще раз із святом!
Матеріал підготував Віктор Єрофєєв