Економіка

Яке енергозбереження? 42% шкіл в Житомирській області знаходяться у пристосованих приміщеннях

15 September 2010, 17:23

Навчальні заклади Житомирської області практично підготовлені до опалювального сезону. На підготовку цих робіт витрачено близько 10 млн. грн. Однак це далеко не всі «шкільні» проблеми, які сьогодні потрібно вирішити.
Про це повідомив на нараді з питань підготовки об’єктів господарського комплексу області до роботи в осінньо-зимовий період начальник управління освіти облдержадміністрації Олександр Пастовенський.
Нагальна проблема, яку сьогодні потрібно вирішити, – завершити децентралізацію котелень. 10% навчальних закладів Житомирщини опалюються від централізованих котелень. Якщо у містах це не завдає суттєвих незручностей, то в сільській місцевості створює проблеми.
За словами Олександра Вікторовича, такі котельні починають опалюватися із запізненням, зупиняються, коли населення не розраховується з боргами, в них не витримуються теплові режими. Сьогодні у сільській місцевості Житомирської області централізовано опалюється 21 навчальний заклад.
При цьому начальник управління освіти облдержадміністрації зазначив, що за останні 5 років було збудовано 18 автономних котелень. «Відразу усі проблеми з опаленням навчальних закладів зникли», – підсумував Олександр Пастовенський.
Він звернувся до керівників районів і міст з проханням у найближчий рік-два від’єднати 21 котельню, які знаходяться у сільській місцевості.
«Це дає нормальний режим, це дає економію коштів, це дає планову роботу і контроль за підготовкою опалювального сезону», – наголосив начальник управління освіти облдержадміністрації.
Ще одне не менш важливе питання, яке потрібно вирішити у найближчі кілька років – оптимізація шкільних мереж. Сьогодні 42% шкіл області знаходиться у пристосованих приміщеннях. Половина з них – ветхі. Тому про енергозберігаючі технології і збереження тепла у цих закладах не може бути й мови.
Олександр Пастовенський також зазначив, що значна частина сільських типових шкіл наповнені на половину, третину і навіть одну десяту від проектної потужності. Цього року 14 загальноосвітніх навчальних закладів припинили існування, бо немає дітей. Щороку наповнюваність шкіл області зменшується на 7-8 тис. учнів.
Як обігріти школу, розраховану на 320 учнів, а реально навчається 30? «Вирішувати це питання потрібно, бо саме в таких школах і йде велика втрата тепла», – підсумував начальник управління освіти облдержадміністрації.

Житомир.info
 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі