Як зазначено у розпорядженні губернатора області Сергія Рижука, у липні цього року вперше за останні 10 місяців відбулося суттєве зменшення боргів із виплати заробітної плати - на 18,3 млн.грн. або на 27,8%. У порівнянні з початком року заборгованість із виплати заробітної плати зменшилася на 3,2 млн.грн. або на 6,3%.
За оперативними даними з районів і міст у серпні заборгованість із виплати заробітної плати зменшено на 4 млн.грн. Додатково на 4 млн.грн. має бути зменшена сума боргу, яка утворилися за рахунок коштів державного бюджету на пільги з оплати праці постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.
У 8 ліквідовано борги із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах за рахунок їх власних коштів.
Проте у 8 районах (Бердичівському, Вол.-Волинському, Ємільчинському, Житомирському, Любарському, Попільнянському, Романівському, Ружинському) і місті Малині борги із виплати заробітної плати на зазначеному колі підприємств упродовж поточного року продовжують зростати.
За оперативними даними на 1 вересня завдання щодо зменшення заборгованості із виплати заробітної плати не виконано в 11 районах, містах Житомирі та Коростені. Загальна сума його невиконання складає 3,4 млн.грн.
Найгірша ситуація з виконанням цього розпорядження спостерігається у м. Коростені (заборгованість із виплати заробітної плати становить 1,3 млн.грн.), Володарсько-Волинському районі (769 тис.грн.), м. Житомирі (603 тис.грн.), Черняхівському районі (263 тис.грн.), Бердичівському, Ємільчинському, Народицькому районах (на суму понад 100 тис.грн.). Крім перелічених районів завдання щодо скорочення заборгованості у серпні не виконується у Попільнянському, Радомишльському, Любарському, Олевському районах. Таким чином керівники зазначених районів і міст ставлять під загрозу подальше виконання урядових доручень щодо погашення боргів із виплати заробітної плати.
Згідно розпорядження губернатора, головам зазначених райдержадміністрацій, міським головам вжити невідкладних заходів щодо виправлення ситуації з погашення боргів із виплати заробітної плати.
Забезпечити погашення заборгованості із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах за рахунок їх власних коштів у вересні, жовтні, листопаді – на суму не менш як 30 % щомісяця від суми заборгованості, зафіксованої за станом на 1 вересня 2010 року; у грудні 2010 р. – на суму не менш як 10 % від суми заборгованості, зафіксованої за станом на 1 вересня 2010 року.