Економіка

Антимонопольний комітет просить хлібозаводи не збільшувати ціну на хліб

25 November 2010, 09:22

Житомирське відділення АМКУ, виконуючи доручення Президента України надало, хлібозаводам області рекомендації щодо запобігання необґрунтованому зростанню оптово-відпускних цін на хліб та хлібобулочні вироби.

Про це повідомляє прес–служба житомирського обласного територіального відділення антимонопольного комітету України

Вимоги висунуто до ЗАТ «Золотий каравай», ТОВ «Бердичівський хлібозавод», ВАТ «Новоград-Волинський хлібозавод», ВАТ «Коростенський хлібозавод» та інших заводів.

Хлібозаводи області мають встановити економічно обґрунтовані оптово-відпускні ціни на свою продукцію, застосовуючи в калькуляціях середньозважені ціни на борошно, а не найвищі закупівельні ціни, що може призвести до зростання цін на хліб та кваліфікуватися як порушення конкуренційного законодавства.

Так, ТОВ «Бердичівський хлібозавод» повідомило відділення, що для зрівноваження цін на хліб та хлібобулочні вироби впроваджує у виробництво з 19.11.2010 нові види хліба – «Хотинський» подовий, «Орільський» подовий.

ВАТ «Овруцький хлібозавод» повідомило, що вживаються ряд заходів по запобіганню зростання оптово-відпускних цін на хліб, а саме підприємство плідно співпрацює із Аграрним фондом, а також проведено ряд заходів по економії енергоресурсів та трудових витрат. Тому, до кінця року підприємство не планує підвищення цін на хліб.

ПП Гринишин В.Є. повідомив, що постійно працює над пошуком постачальників борошна за нижчими цінами. Крім того, на виконання рекомендацій відділення, розробляється програма моніторингу постачальників сировини, яка дасть можливість відшукати джерела стабільної роботи підприємства у період різкого підвищення цін на борошно, газ, електроенергію, паливно-мастильні матеріали, контроль за якими здійснює держава.

Інші хлібозаводи повідомили, що підвищення ціни на масові сорти хліба найближчим часом не передбачається.

З цього приводу голова відділення Олександр Безсмертний зазначив: «Відділення постійно співпрацює з хлібозаводами області, проводить моніторинг оптово-відпускних цін на їхню продукцію, вживаємо заходи на упередження зростання цін. Співпрацюємо з Державною інспекцією з контролю за цінами в області та іншим  органами влади, проводимо спільні засідання робочої групи щодо обґрунтованості підвищення цін виробниками хліба. Вживаються заходи щодо придбання борошна хлібозаводами з Аграрного фонду та Державного матеріального резерву, що суттєво впливає на ціноутворення на хліб та хлібобулочні вироби».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі