Економіка

Підприємствам Житомира, які мають борги по зарплаті, обласна влада погрожує порушення справ про банкрутство

12 March 2011, 11:30

У ході засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат перший заступник Житомирського губернатора Микола Олещенко наголосив, що найбільш проблемними серед підприємств-боржників є підприємства Житомира: трамвайно-тролейбусне управління, ВАТ «Укрхміль», ВАТ «Вібросепаратор», СП «Молодіжний житловий комплекс «Інтернаціоналіст», ВАТ «Верстатуніверсалмаш», ВАТ «Житомирводбуд» разом з його дочірніми підприємствами, кредитні спілки та ще не менше десятка підприємств.

«На засіданні обласної комісії у січні цього року заслуховувалися 15 керівників підприємств м. Житомира, більшість з яких ми знову вимушені були викликати в облдержадміністрацію. Попередження щодо персональної відповідальності за несвоєчасну виплату заробітної плати більшістю з них не сприйнято. На 9 підприємствах борги із виплати заробітної плати продовжують зростати у порівнянні з їх наявністю на початок року, на 10 підприємствах їх зростання відбулося за оперативними даними у лютому, - наголосив Микола Олещенко. - На 42 підприємствах, керівників і арбітражних керуючих яких запрошено на сьогоднішнє засідання обласної комісії, за наявними оперативними даними утворилося 16,4 млн. грн. боргів із виплати заробітної плати – більше 60% загальної суми заборгованості по області. На половині з них зазначені борги зросли з початку року на загальну суму 4 млн. грн. У лютому 30 підприємств збільшили заборгованість більш ніж на 1 млн. грн.

Майже на всіх підприємствах-боржниках має місце порушення ст.97 КЗпП України щодо здійснення оплати праці працівників у першочерговому порядку, ст. 116 КЗпП України щодо розрахунків із звільненими працівниками, не ведеться належним чином претензійно-позовна робота щодо стягнення дебіторської заборгованості. Так, за минулий рік у ЖБК №1 при наявності дебіторської заборгованості у сумі 264,7 тис. грн. до суду подано позовних заяв щодо її стягнення лише на 32,2 тис. грн. (12% від її суми), аналогічний стан справ у ЖБК №2 і ЖРЕП №3 м. Житомира»

«Третій місяць поспіль вже після першого числа ми вирішуємо проблему з погашенням боргів на підприємствах ДП «Житомирський облавтодор». Без нашого втручання керівництво цього товариства не звертає уваги на їх наявність. По деяких з підприємств-боржників ми не бачимо іншого шляху, як порушення справ про банкрутство і відповідне реагування правоохоронних органів, - зауважив Микола Олещенко. - Стосовно ТТУ, сума заборгованості із заробітної плати на якому не зменшується і складає більше 1 млн. грн., ситуацію обговорено предметно, у протокольному рішенні комісії детально дано відповідні доручення, проте виконувати їх керівництво підприємства не поспішає».

Під час засідання було заслухано керівників підприємств-боржників, а також інформацію заступника Житомирського міського голови Івана Заінчковського, начальника КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Віктора Зубрицького - повідомляє управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі