В Житомирській митниці відбулася нарада керівного складу за підсумками роботи митниці в січні - лютому 2011 року. Головною темою була оцінка роботи митниці за цей період та визначення заходів для подальшого підвищення ефективності роботи.
Як повідомив Житомир.info прес-центр митниці, протягом звітного періоду Житомирською митницею забезпечено перерахування до державного бюджету митних платежів у сумі 719,9 млн. грн., в тому числі паливно-мастильні матеріали 639,9 та інші - 79,9 млн. грн. відповідно.
За січень - лютий загальний зовнішньоторговельний обіг склав 2455,1 млн. грн. (експорт – 651,9 млн. грн., імпорт – 1803,2 млн. грн.), що по експорту на 53 % більше ніж за січень - лютий 2010 року, а по імпорту в 3,4 рази більше.
У січні - лютому 2011 року суб‘єкти зовнішньоекономічної діяльності співпрацювали з партнерами 74 країн світу: експортували вітчизняну продукцію до 63 країни світу, імпорт товарів здійснювався з 59 країн світу.
Основні країни імпортери товарів це: Білорусь, Польща, Німеччина, Італія, Іспанія, Росія, Китай, та країни експортери : Росія, Польща, Білорусь, Німеччина, Італія, Швейцарія.
Найбільшими платниками, які проводили митне оформлення нафтопродуктів в лютому 2011 року були : ПП «ОККО –БІЗНЕС», ТОВ «Континент Нафто Трейд», ТОВ «Західна нафтогазова компанія», ТОВ «Справа Наша», ПП «Батерфляй». Лише ці суб’єкти забезпечили 60% коштів, перерахованих за лютий.
Найбільші надходження митних платежів з початку 2011 року без врахування ввезення нафтопродуктів забезпечили такі СЗЕД:
ТОВ «Церсаніт Інвест» (обладнання)
Нацбанк України «Фабрика банкнотного паперу» (обладнання )
ЗАТ «Житомирські ласощі» (обладнання та сировина)
ДП Ритм ТОВ РоСт (плити ДСП)
ВАТ «Малинська паперова фабрика – Вайдман» (целюлоза)
Житомирський маслозавод (овочеві суміші заморожені, рафіноване кокосове масло)
Компанія «Евентус» (автомобілі вантажні)
Робота Житомирської митниці в напрямку боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, також відзначається позитивними показниками. Так, протягом 2 місяців 2011 року особовим складом оперативних підрозділів Житомирської митниці порушено 77 справ про порушення митних правил на суму 6 994 тис. грн., проти 39 справ на суму 654 тис. грн. в аналогічному періоді м.р., що по кількості та по вартості більше відповідно в 2 та 11 разів.
Станом на 22 березня митницею перераховано 1,1 мільярда гривень до Державного бюджету України.
Начальник Житомирської митниці Микола Тимошенко акцентував увагу, що дії митників спрямовані на максимальне спрощення митних процедур та налагодження тісної та взаємовигідної співпраці з підприємцями області.