Економіка

Житомирські підприємства переходять на електронне декларування при митному оформленні товарів

21 June 2011, 08:47

Про зростання привабливості митниці для субєктів ЗЕД та підтвердження факту прозорості її роботи свідчить і збільшення кількості акредитованих в Житомирській митниці підприємців, кількість яких у порівнянні з аналогічним показником минулого року зросла на 21 % та становить 2225 учасників. Відбулося і зростання на 66% кількості субєктів зовнішньоекономічної діяльності, які проводять митне оформлення в Житомирській митниці за листами про погодження, що переконливо засвідчує, що умови здійснення митного контролю та митного оформлення в митниці є комфортними та сприятливими, адже в поточному році вдалося майже вдвічі скоротити витрати часу на проходження митних процедур та проведення митних формальностей.

Житомирською митницею на регіональному рівні в ході реалізації Концепції реформування митної служби особливе значення приділяє створенню безпаперового середовища надання державних послуг в митній сфері електронному декларуванню.

Про це повідомив на прес-конференції начальник митниці Миколи Тимошенко.

Житомирська митниця, розуміючи вимоги сьогодення, а також актуальність і важливість питання запровадження процедури електронного декларування при митному оформленні товарів і транспортних засобів, вживає вичерпні заходи, спрямовані на автоматизацію митних процедур, зменшення впливу людського фактору на результати митного оформлення та поетапного переходу від паперової форми вантажної митної декларації до її електронного аналога.

Так, з метою реалізації зазначених заходів митницею було визначено перелік з 60 підприємств для здійснення митного оформлення із застосуванням електронної вантажної митної декларації, керівництву зазначених підприємств направлено листи з пропозиціями щодо звернення до митного органу з заявою про включення до Реєстру підприємств, до товарів яких може застосовуватися процедура електронного декларування, надано перелік необхідних нормативних документів, що регламентують порядок проведення електронного декларування тощо.

 За результатами проведеної роботи до Житомирської митниці з заявами звернулось 27 підприємств. З цієї кількості до Держмитслужби надіслано 24 подання на включення до реєстру підприємств, до товарів яких може застосовуватися процедура електронного декларування. На сьогоднішній день до Реєстру підприємств, до товарів яких може застосовуватися процедура електронного декларування, наказом Держмитслужби включено 8 підприємств.

Вказані заходи підтвердили свою ефективність, адже 31.05.2011 року вперше в історії Житомирської митниці двома субєктами господарювання, а саме СПД ПП Герус В.А. (м. Новоград-Волинський) та ПП «Виробничо Торгівельна Фірма «Пролісок» (м. Житомир), було оформлено електронні попередні повідомлення (ЕПП) із застосуванням засобів криптографічного захисту інформації, підтверджених відповідними сертифікованими центрами акредитації.

 

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі