Житомирське ТОВ „М’ясо Полісся”, успішно працюючи десятиліття на ринку м’ясопереробки, здобуло високе визнання споживачів. Компанія нагороджена також Почесною грамотою і медаллю Кабінету міністрів України, перемогла на регіональному рівні у престижному національному конкурсі «100 кращих товарів».
Інтрига: ковбаса справжня!
Особисто мені давно сподобалися ковбаси торгової марки „М’ясо Полісся”. Вони, знаєте, мають якийсь специфічний хороший смак, запах, пружні, добре зберігаються. Це спонукала мене навіть до простого експерименту: з’їв шматочок якоїсь маловідомої ковбаси, і такий же шматочок ТМ „М’ясо Полісся”. І одразу відчув різницю. В першому випадку в роті - неприємний смак, голод практично лишився, хоч шлунок був забитий. Це тому, що організм не отримав необхідної кількості калорій. А ось реакція на спожиту ковбасу „М’яса Полісся” була кардинально протилежною: голод пройшов, з’явились приємні відчуття, в шлунку - легкість. Це тому, що ковбаса ця справжня!
Від первинної до поглибленої переробки м’яса
В ході знайомства з підприємством з’ясувалось, що стартувало воно з первинної переробки м’яса та виготовлення з нього блоків. Продукція тривалий час переважно експортувалася в Росію. Тамтешні трейдери були повністю задоволені житомирським підприємством, яке змогло забезпечити високу якість продукції. Діяльність на ринку первинної переробки м’яса продовжувалася до впровадження Росією скандального ембарго. Це змусило компанію з 2005 року поступово переорієнтовуватися на український ринок, паралельно планувалось перегрупування бізнесу в напрямку розвитку поглибленої переробки м’яса. І вже наступного року почалось будівництво. Було зведено приміщення ковбасного цеху, придбано новітнє обладнання зарубіжного виробництва. Та ще й яке обладнання! Що означає один високошвидкісний вакуумний куттер німецького виробництва, який добре перемішує фарш та ущільнює його, що унеможливлює утворення повітряних пор в ковбасі та забезпечує її пружність. Іншою технічною родзинкою нового цеху стали термокамери з програмним забезпеченням, які виключають необхідність надмірного втручання людини у виробничий процес.
Бізнес - наступальний
У 2008 році компанія презентувала свої ковбаси в Житомирській області. І старт видався закономірно вдалим. Продукція торгової марки „ М’ясо Полісся”” дуже швидко стала популярною серед споживачів і визнаною на офіційному рівні.
-ТОВ «М'ясо Полісся» - наша гордість,- зазначає начальник головного управління агропромислового розвитку Житомирської облдержадміністрації Микола Дідківський.- Адже це підприємство випускає високоякісну продукцію, активно співпрацює з вітчизняними сільгоспвиробниками, являється добросовісним платником податків, постійно представляє нашу область на національних виставках, - підсумовує Микола Петрович. У важкий кризовий період товариство продовжило розвиток. Насамперед почалося освоєння ринку столиці та Київської області. Надто вагомим здобутком останніх років стала робота щодо збільшення асортименту, також почалася співпраця з торговими мережами, що засвідчило високу якість продукції житомирського виробника. На сьогоднішній день підприємство активно співпрацює з такими знаменитими національними мережами як „Фуршет”, „Караван”, „Євротек”, з регіональною локальною мережею „Полісся продукт”. Розмірковуючи над причинами поступу, зокрема останніх років, директор ТОВ «М'ясо Полісся» Олексій Потебня вказує насамперед на наступальний характер бізнесу, що дало змогу розширити ринок та досягти значних обсягів реалізації, що постійно збільшуються. Безперечно важливим чинником досягнень стало і те, що товариство виробляє такі ковбаси, якими вони, власне, мають бути: високоякісними за прийнятними для широкого споживача цінами.
Сировина - вітчизняна, технологія - класична
-Дотримуючись свого часу обраного курсу, ми використовуємо вітчизняну сировину,- зазначає головний технолог товариства Олег Дембицький. - Відбираємо свинину, відгодовану на фермах натуральними кормами та велику рогату худобу, вирощену на пасовищах. Коли купується худоба, її відбором займається ветеринарний лікар, і за зовнішніми ознаками, перевіряє чи не хвора вона, а також чи відповідає документам, що супроводжують,- акцентує головний технолог. Вивчаючи виробничий цикл, ми помітили, що після забою м’ясо потрапляє під подвійний контроль: внутрішній – власного лікаря та зовнішній - спеціалістів обласної державної лабораторії ветеринарної медицини та СЕС. Сировина ретельно перевіряється на предмет наявності токсичних елементів, пестицидів тощо. Ще більш пильно перевіряється готова продукція підприємства. Так кожна партія ковбасних виробів обов’язково досліджується на відповідність технічним умовам, заявленим показникам. Всі дослідження проводять відповідні державні контролюючі органи. І претензій – ніяких. Адже підприємство дорожить довірою споживача, тому у виробництві використовує м’ясо, в якості ж добавок натуральні спеції, сіль та перець. Тобто, дотримується історична українська рецептура, яка виключає застосування модифікованих добавок. Задовольняючи попит різних категорій споживачів, товариство приділяє велику увагу розширенню асортименту, який на сьогодні представлений понад 50 різновидами в усіх групах: варені, напівкопчені ковбаси, сосиски та сардельки, копченості, інша м’ясна продукція, а також субпродуктові ковбаси. Найбільше „голосують” споживачі за такі ковбаси „М’яса Полісся” як „Докторська”, „Переяслівська”, „Баликова”, „на ура” іде продаж також „Ліверної”, яка поряд з іншими видами стала справжнім хітом.
Визнання споживача - найважливіше!
Аби з’ясувати чому споживачі обирають продукцію ТОВ «М'ясо Полісся», ми поспілкувались з рядовими житомирянами, котрі розповіли нам наступне.
-Особисто мені дуже подобається ковбаса „Переяслівська” ТМ „М’ясо Полісся”,- ділиться своїми думками 40- річна вчителька Тамара Шевченко. - По - перше, я люблю цей різновид ковбас, по- друге, він якийсь особливий від цього виробника. Відчувається натуральність продукту, смакові властивості неповторні. До того ж, продукція завжди свіжа. -Раніше я не звертала увагу на виробника, коли купувала ковбаси,- розповідає пенсіонерка Наталія Оксамитна.- Аж якось дала знати про себе підшлункова залоза після того, як скоштувала шматочок ковбаси, купленого без вибору. Після того сусідка порадила продукцію виробника „М’ясо Полісся”, зокрема „Докторську”. Сподобалася. Підшлункова мовчить. Значить, ковбаса ця така, як має бути. Аналогічний висновок роблять все більше і біше споживачів, і обирають ковбаси ТМ „М’ясо Полісся”. Значить виробник на правильному шляху, бо визнання споживачів для нього - найважливіше. Колись молода компанія за десятиліття стала однією з головних «м’ясопереробних» візитівок Житомирського регіону. Проте досягнуте - тільки проміжний етап розвитку. В найближчих планах - подальше утвердження на ринку столиці та Київщини, поглиблення співпраці з національними торговими мережами. Словом, компанія уже сьогодні будує своє майбутнє, і з оптимізмом дивиться у нього.
Нестор ПРАВДІН
Директор ТОВ «М'ясо Полісся» Олексій Потебня