У пошуках оптимального рішення щодо вибору підлоги наш кореспондент знайшов новинку – паркетну дошку, яка виробляється у м. Новоград-Волинському ПП «Малет».
Ще місяць тому я погано спав, бо, затіявши глобальний ремонт у квартирі, не міг визначитися з підлогою. Проблема полягала у тому, як за наявні, зовсім невеликі гроші, замінити старий зношений лінолеум чимось іншим, щоб і красиво було, і за фінансами доступно. Важкі пошуки оптимального рішення тільки «накручували» нервову систему. Спочатку я «клюнув» на нахабну рекламу ламінату. Зайшов у магазин і одразу потрапив у полон продавців-шоуменів, які, рекламуючи свій товар, показували і який гарний ламінат, і який дешевий. Але при цьому соромливо замовчувалась його усім відома відносна довговічність. Тож, довелося подякувати «рекламістам» за роботу та шукати щось інше. Поцікавився давно відомим, і, безперечно, надійним покриттям – паркетом класичним. Проте бажання мати справжню вишукану підлогу вмить відпало, коли дізнався про її вартість. Один «квадрат» паркетної підлоги коштує близько 1тис. грн. Значить тільки одна кімната (20 кв. м) обійдеться мені порядком 20 тис. грн. А крім цього, приблизно стільки ж коштує складне укладання паркету. Однозначно – дорого. Так і ходив би по колу, якби не дізнався випадково про паркетну дошку, яка стала для мене відкриттям і найбільш прийнятним варіантом.
Що ж воно таке паркетна дошка, і чому я її обрав? З’ясувалось, що така підлога в Європі – не новинка, в Україні ж почала застосовуватися кілька років тому. Паркетна дошка приємно здивувала мене зовнішнім виглядом, міцністю, простотою укладання та її прийнятною ціною. Паркетна дошка – це, знаєте, естетика від класичного паркету, якість і ціна від простої дошки. А тепер все по порядку.
Тож, естетично, новинка справді не поступається «ялинковому» паркету, тому що вона (паркетна дошка) має ретельно відшліфований вигляд, покривається на вибір лаком чи маслом, або просочується парафіном, а стикується надійним і доволі простим методом – шпунт-гребенем. Тому після укладання щілин практично немає, відтак підлога стає одним цілим. А укладання, до речі, настільки просте, що особисто я, не спеціаліст, виконав його власними силами, і тим самим добре здешевив підлогу. Останній же штрих естетики – це аура старовини, яку дає ледве помітна фасочка, а загалом на відстані створюється вигляд добротної дерев’яної підлоги. А її різновидами щодо порід дерев може бути дуб, ясен, сосна, береза та вільха. І кожний із цих різновидів має свої родзинки.
Наприклад, паркетна дошка з ясена – надміцна, можлива різна кольорова палітра. Світла та без цяточок дошка з цього дерева підійде прихильникам класичного стилю. Особливо красива строката дошка, це коли у золотаві зрізи деревини вкраплюються зрізи серцевини. Родзинка у тому, що окремі плями серцевини створюють неповторну палітру. А коли майстер по укладанню дошки має смак, то на вашій підлозі може народитися чудове панно. Можливий також темний колір, який є особливим витвором природи, а створюється він, коли вибирається серцевина. Соснова ж підлога по-своєму красива своїм неповторно янтарним кольором, що дають зрізи цієї деревини. Вільху ж краще використовувати у дитячих кімнатах, тому що вона (вільха) – чисте дерево. Не дарма саме з вільхи наші предки виготовляли дитячі ліжечка, колиски тощо. А дубова паркетна дошка? Вона просто захоплює своєю вишуканістю. Варіантами ж такої підлоги може бути ідеально чиста площина з сировини вищого ґатунку, можливе також вкраплення живих сучків, а для любителів старовини пропонується дошка у стилі «кантрі», яка має також сучки, що навіть розтріскуються.
Як вказувалось, дуже влаштував мене кошторис квадратного метра паркетної дошки (в середньому 200 грн.), тому виходить вона разів у п’ять дешевше за «ялинковий» паркет, і при цьому не поступається за якістю будь-якій дерев’яній підлозі, не кажучи вже про звичайні довгі дошки, які й стикуються часто з дефектом, і починають «грати» з роками.
...Тепер я сплю спокійно. Бо у моїй кімнаті позитивна енергія – відносно дешевої та водночас натуральної підлоги з паркетної дошки. Практично метрові лаковані дошки (точні розміри 110х95х2см) милують очі, тому що, глухо стикуючись, створюють моноліт, словом, лежать, наче якась аристократична дерев’яна підлога. По ній приємно пройтись, бо вона не скрипить, така підлога не боїться руйнівних ремонтів. Тож і вам раджу вибрати паркетну дошку.
А замовити її можна за телефоном 067-410-32-99.
Нестор Правдін