Культура

Учасники «Льонка» дали концерт у Житомирі на честь 60-річчя колективу

6 December 2018, 10:45

У Житомирі святковим концертом відзначили 60-річчя від дня заснування Поліського ансамблю пісні і танцю «Льонок» імені Івана Сльоти.

Про це 5 грудня повідомила прес-служба Житомирської облдержадміністрації.

Захід пройшов 4 грудня в Житомирській обласній філармонії ім. С.Ріхтера.

«Десятки років ви зберігаєте свій унікальний стиль та манеру, вас знають і впізнають не тільки на Житомирщині, а й в Україні та за межами держави. Сьогодні ми пишаємося вашими успіхами. Приємно, що учасники колективу знайшли своє музичне покликання в ансамблі, який названо на честь відомого житомирянина Івана Сльоти. Саме його музика так часто звучить у ваших піснях. У цей день бажаю кожному із вас міцного здоров’я, професійних успіхів, натхнення та щирих емоцій. Хай все у вас буде гармонійно, мелодійно та лише із мажорними акордами», – звернулась до учасників колективу начальник управління культури та туризму Житомирської ОДА Тетяна Парфентієва.

Учасникам колективу вручили грамоти та подяки грамоти від керівництва області. Ансамбль подарував глядачам та присутнім у залі гостям найкращі вокально-хореографічні композиції та пісні Полісся.

За даними ОДА, житомирський хор (нині – Поліський ансамбль пісні і танцю) «Льонок» був започаткований майстром хорового співу Анатолієм Авдієвським у 1958 році. Основу репертуару складають вокально-хореографічні композиції та пісні Полісся, музику до багатьох з яких написав Іван Сльота.

Візитівкою колективу стала написана на початку 70-х пісня «А льон цвіте» (вірші Василя Юхимовича).

«Льонок» – лауреат багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів. З концертними виступами побував у Болгарії, Польщі, Словенії, Румунії, Франції, Росії, Білорусі, Казахстані, Вірменії, Азербайджані, Грузії та багатьох інших країнах.

Нагадамо, у вересні 2014 року ансамблю пісні і танцю «Льонок» Житомирської філармонії присвоїли ім’я Івана Сльоти. Улітку 2015 року в Житомирі відкрили меморіальну дошку Івану Сльоті, а в грудні цього ж року вийшла книга про Народного артиста «А льон цвіте. Спогади про Івана Сльоту». 19 лютого 2016 року вулицю Бородія перейменували на вулицю Івана Сльоти. 4 червня 2016 року в Житомирському академічному музично-драматичному театрі імені Івана Кочерги відбувся перший Всеукраїнський фестиваль імені Івана Сльоти «А льон цвіте», а на вулиці Сльоти урочисто відкрили анотаційну дошку. 4 грудня 2017 року в приміщенні Житомирської обласної філармонії до 80-річчя від дня народження Івана Сльоти відкрили музей історії ансамблю «Льонок».

Як повідомляв Житомир.info, на місці пам’ятника Шелушкову в Житомирі хочуть встановити погруддя Сльоти.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Сльота Льонок  
Матеріали по темі