Протягом 2018 року Житомирська облдержадміністрація отримала 418 запитів на публічну інформацію, переважно – від громадян.
Про це повідомляє сайт Житомирської ОДА.
Так, від громадян зареєстровано 230 запитів, від юридичних осіб – 154, від засобів масової інформації та журналістів – 31. Електронною поштою надійшло у 8 разів більше запитів, ніж звичайною поштою. Ще 65 звернень люди принесли особисто.
Запитувачів цікавила інформація довідково-енциклопедичного характеру (89 звернень), екологічна (40) та правова інформація (32). Два запити стосувалися даних про фізичних осіб. Найбільше запитів потрапило до розділу «інші види інформації» - 254:
За даними ОДА, задоволено 316 запитів, або 88,6% від їх загальної кількості, ще 41 надісланий за належністю. Стосовно двох запитувачам було відмовлено.
Нагадаємо, у 2014 році за результатами моніторингу відкритості органів влади в частині надання інформації на запити Житомирська облдержадміністрація знаходилася серед найзакритіших. У рейтингу інформаційної відкритості за 2015 рік Житомирська облрада була більш відкритою, ніж облдержадміністрація.
У червні 2015 року тодішній губернатор області Сергій Машковський своїм дорученням заборонив підлеглим давати коментарі та відповідати на інформаційні запити без погодження із заступником губернатора та інформування департаменту комунікацій.
Як повідомляв Житомир.info, у грудні 2018 року стало відомо, що влада Житомирської області збирається затвердити обласну комунікаційну програму «Відкрита влада» на 2019-2021 роки.