Культура

У Коростені готуються до проведення нового всеукраїнського фестивалю «Добриня Фест»

28 February 2019, 09:28

Коростень вже готується до проведення нового всеукраїнського фестивалю «Добриня Фест», який відбудеться у середині червня 2019 року.

Про це йдеться в сюжеті KorostenTV.

До фестивалю присвяченій видатній історичній постаті Київської Русі Добрині, залишилося кілька місяців, тому підготовка у самому розпалі. Вже надруковані рекламні проспекти та програма фестивалю. В робочому режимі ведеться обговорення деталей. Організатори запевняють, заплановано заходи на різні смаки.


«При підтримці Коростенської міської ради і Європейської асоціації фестивалів започатковуємо в цьому році, 15-16 червня, історико-культурний фестиваль «Добриня Фест». Учасниками нашого фестивалю будуть науковці, дослідники, історики, тому що це 9-10 ст. Київської Русі. За допомогою реконструкторських клубів буде відновлена стародавня атмосфера Коростеня. Наше завдання показати і поставити, аби люди побачили, свого улюбленого «сина» Добриню, який є насправді не мультяшним героєм, а історичним, політичним діячем, відомим, улюбленим Київської Русі», - говорить член організаційного комітету фестивалю Вікторія Красуля.

Чому Добриня? Організатори зазначають, він був рідним дядьком, вихователем та соратником великого князя Володимира І.

«Древлянська культура, і древлянське князівство, столицею якого був древній Іскоростень, нині Коростень, є носіями фундаменту і розвитку Київської Русі набагато років вперед. Коростень багате історією місто, і має право, аби цю історію представити перед країною, світом», - зазначила Вікторія Красуля.

За словами організаторів, про свою участь у фестивалі заявили історики не лише з України, а й з близького зарубіжжя.

Зазначимо, пам’ятник Добрині в Коростені був відкритий у 2012 році.

Як повідомляв Житомир.info, у Коростені вже десять років поспіль проходить міжнародний фестиваль «Дерунів». У 2018 році під час фестивалю було встановлено 3 рекорди України.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Коростень фестиваль Добриня фест  
Матеріали по темі