Культура

«Неформат» – у Gnatyuk Art Center представили нову експозицію

15 April 2019, 16:47

«Неформат» – саме таку назву має нова експозиція, що відкрилася у Gnatyuk Art Center. Вона поєднує роботи митців із декількох куточків України, які виконують картини у абсолютно різних стилях та манері. У арт-центрі переконані, що таке різноманіття вразить відвідувачів, адже такого у Житомирі ще не було.

«Якщо роздивлятись всіх художників, які зараз знаходяться в галереї, вони практично з різних куточків України. У нас є художник із Лисичанська, це Єгор Дулін, Олександр Шандор із Виноградова, три художника з Вінниці і один художник із Києва. Такого живопису та таких художників у нас ще не було. Вони показують різні стилі та напрямки», – зазначає засновник «Гнатюк Арт Центр» Олег Гнатюк.


У день відкриття відвідувачі мали змогу поспілкуватися із авторами робіт, дізнатися більше про них та їхні картини.

«Працюю в напрямку козацтва, малюю великі серії козаків-мамаїв, іконопис і паралельно малюю в реалістичному стилі, як натюрморт і пейзаж. Через свої картини я хочу донести те, що у мене закарбувалося з дитинства, те, що мені розповідала бабуся колись, виплескую на полотно свій стан і ті спогади», – розповідає про свої роботи художник Іван Горобчук.

«Я експресіоніст пишу відчуттями, в основному, це міські пейзажі, наприклад, кримські чи київські пейзажі. Я дуже люблю Київ, місто в якому живу. Дуже подобається густво красок в природі, тому намагаюсь це передати на полотні. Байдужих до мого мистецтва не залишається, комусь дуже подобається, а комусь не подобається», – ділиться художниця Валентина Васкяліте.

«Роботи з яких я починала свою творчість, вони більш ліричні, в них є жанрові композиції. Зараз я працюю в стилі авангард, вони більш динамічні, десь образи не впізнаються, потрібно дещо зупинитись та подивитись, приглядітись і тоді зрозуміти, що я хочу донести. В моїх картинах дуже багато різних символів з української вишивки, писанок та традицій», – каже художниця Мар’яна Сілагіна.

Один із художників ділиться, що на серію картин його надихнули антени, які стали провідником енергії не тільки для пристроїв, а й для живопису.

«Існує така собі патч-антена – це плоска антена, яка є у багатьох електронних пристроях і він виглядає фактично, як пристрій картини. Це площина і декілька шарів, тобто ґрунт, полотно, ґрунт і сама картина. Тобто це антена, і ми отримуємо потужне випромінювання від картин кожного разу, коли знаходимось біля неї. Я вважаю, що картина, крім того, що вона антена, це й візуально пляма, яке привертає увагу. Вона чіпляє підсвідомість та залишає вібрацію в душі », – говорить художник Микола Сорока.

Завершили відкриття музичним концертом від студентів кафедри сольного співу Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського.

«Нас запросили із концертом, концерт класу. Ми будемо співати академічну музику, арії, романси, українські пісні, це дуже талановиті діти України», – каже доцент кафедри сольного співу НМАУ ім. П.І.Чайковського Ірина Семененко.

Відвідати виставку та насолодитись роботами митців житомиряни можуть впродовж кількох наступних тижнів у Gnatyuk Art Center.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Гнатюк виставка картини  
Матеріали по темі