Культура

​У Житомирі презентацією роману-коміксу почали відзначати річницю народження Оноре де Бальзака

18 April 2019, 17:06

18 квітня, у Всесвітній день охорони культурної спадщини, в Житомирі презентували графічний роман українською мовою «Батько Горіо» французького письменника Оноре де Бальзака, який народився 220 років тому.

Про це 18 квітня повідомила прес-служба Житомирської облдержадміністрації.

Презентував роман-комікс у Житомирській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №20 директор видавництва «Леополь» Кирило Горішний зі Львова.

«Сьогоднішня подія – приклад того, що потрібно тримати зв’язок поколінь, розуміти, що відбувалось з нами колись і як це можна переосмислити для того, аби вплинути на наше майбутнє. Ми маємо міцне міжнародне коріння, можемо будувати гарні проекти. І цей проект «Balzac Fest» тому доказ, ми в березні стартували і вже відбувається процес колоборації української та французької культури. Проект показує, що завдяки коханню в Україні з’явився Оноре де Бальзак та романтична історія, яка може надихнути на нові творчі плани та проекти. Дякую партнерам за те, що привернули увагу до проекту, разом ми популяризуємо культурну спадщину та розкажемо всьому світу, як це було. Адже ми дійсно велика нація», – сказала начальник управління культури та туризму Житомирської ОДА Тетяна Парфентієва.

Кирило Горішний – француз за походженням, який протягом останнього десятиліття проживає та працює у Львові, представив учням та колективу школи шедевр французької літератури ХІХ століття у вигляді графічного роману українською мовою – «Батько Горіо» Оноре де Бальзака.

«Директор видавництва «Леополь» наголосив, що це один із найвідоміших творів Оноре де Бальзака, який увійшов до всесвітньо відомого циклу письменника «Людська комедія». Це інтегральна адаптація роману. Сюжет талановито візуалізований малюнками французького художника Брюно Дюамель. Ця адаптація є також результатом копіткої роботи сценаристів Тьєрі Ламі та Філіпа Тіро», - інформує прес-служба.

Масштабний фестиваль Balzac Fest охоплює українські міста, які відвідав Бальзак під час своїх подорожей Україною – міста Київ, Житомир, Бердичів та село Верхівня Ружинської області.

Презентація пройшла в рамках програми посольства Франції в Україні «Skovoroda» щодо сприяння видавничій справі, - наголошує ОДА. Організатор зустрічі – асоціація «Бальзак-Ганська».

Як повідомляв Житомир.info, у травні 2019 року в рамках міжнародного проекту на відзначення 220-ї річниці з дня народження Оноре де Бальзака в Житомирську область прибуде делегація з Франції – близько тисячі чоловік, які знайомитимуться тут з місцями, пов’язаними з письменником.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Бальзак роман  
Матеріали по темі