Житомирські підприємці поділилися своїми історіями успіху в рамках Business Ideas Fest. Усі 7 спікерів займаються власною справу до 3 років. Про злети та падіння вони розповідали студентам житомирських ВУЗів.
«Звичайно людям важко наважитись на такий крок. Тому що підприємництво це ризик, відповідальність, креативність, купа властивостей з якими одночасно кожен не народжується. Наважитися на такі кроки можна, коли поруч є такі люди я. Ми є тим майданчиком де люди можуть спілкуватися з тими хто вже наважився на такий крок», - розповідає директор департаменту економічного розвитку Микола Костриця.
Будувати бізнес у Житомирі легко та можливо, саме таку ідею доносили підприємці молодому поколінню.
«Я хочу вам сказати вартість усіх ресурсів у Житомирі нижча. Тут сервіси коштують дешевше. А ті хто орієнтується на продажі в інтернеті, то взагалі навіщо вам їхати до Києва та збільшувати свою вартість. Місто має бути комфортним для життя. Корупційна складова чи існує вона у місті Житомирі. Хочу вам сказати, що за роки це зменшується», - говорить Сергію Мельниченко .
«Гадаю, що відкривати свою справу краще в нашій країні. У мене були відрядження в інші країни.Відрізняється менталітет, є складність знайти підхід. У нашій країні зроби це легше», - говорить Володимир Дзядевич.
Спікери запевнили, щоб стати підприємців потрібно постійно працювати, а реалізувати свої бізнес-ідеї можна за мінімальні кошти.
«Якщо правильно підійти до реалізації ідеї та мати бізнес-план все можна почати з мінімум капіталовкладень. Тобто з пару тисяч гривень можна розвинути свою ідею в успішний проєкт, компанію», - розповідає Сергій Дунєв.
Також підприємці пояснили хто може стати бізнесменом.
«Кожен може стати підприємцем. Якщо маєте бажання можете зробити бізнес. Потрібно: інформація, бажання та наставник», - зазначив Вадим Бесараб.
На думку підприємців, їх історії будуть не лише цікавими для студентів ай навчать, як уникнути помилок у бізнесі.
«Коли я розпочинав свою підприємницьку діяльність, у 2015 році інтернет тільки почав з'являтися, знайти інформацію було можливо тільки у книжках. У той момент інформації не вистачало. Сьогодні отримувати досвід від підприємців, студентам допоможе зробити менше помилок на своєму шляху», - каже Андрій Горбатий.
Студенти зізнаються, що хотіли б мати власну справу, тому для них це справжня можливість
«Спікери мають бізнес до 3 років. Це зовсім мало. Вони пережили невдачі, тому дадуть нам гарні настанови», - говорить Вероніка.
Наостанок підприємці порадили прислухатися до свого серця та втілювати свої ідеї не звертаючи уваги ні на що.
«У серці є впевненість, що я хочу, тоді закриваємо вуха і нікого не чуємо. Всі страхи у нашій голові», - ділиться Ольга Корзун.