Мікрокредитування — це сучасний, простий, надійний і швидкий спосіб взяти кредит через інтернет. З кожним днем все більша кількість людей віддає перевагу мікрофінансовим організаціям (МФО), а не банкам. І на це є багато причин.
- Процедура відбувається онлайн, а значить не доведеться навіть виходити з дому;
- Оформлення заявки займає не більше 15 хвилин;
- Зазвичай компанії працюють 24/7;
- Крім ІПН і паспорта не потрібні ніякі додаткові документи або довідки;
- Мікрокредит видають у 98% випадків (отримати його можуть навіть безробітні, студенти, пенсіонери, жінки в декреті і т. п.);
- Відсоток мінімальний — 0,01, без комісій і первинних внесків;
- Гроші зараховуються на карту відразу після того, як клієнт підтверджує укладення договору.
Як отримати мікропозику в МФО
Мікрофінансові організації пропонують свої послуги тільки повнолітнім особам з українським громадянством. Якщо ви відповідаєте цим мінімальним критеріям, зайдіть на сайт компанії і виконайте кілька простих кроків:
- Вкажіть бажану суму грошей і термін погашення.
- Пройдіть реєстрацію за допомогою електронної пошти та заповніть анкету своїми персональними даними.
- Дочекайтеся позитивного рішення.
- Підтвердіть укладення договору за допомогою коду з смс.
Після цього запитана сума моментально прийде вам на карту.
Фактори, які оцінюють МФО при розгляді заявки клієнта
В першу чергу компанії перевіряють кредитну історію потенційного позичальника. Всі дані зберігаються в спеціальних кредитних бюро і регулярно оновлюються. Якщо платіжна дисципліна клієнта виявляється незадовільною, йому можуть відмовити у видачі кредиту онлайн. Ідеальним вважається варіант, коли людина брала раніше кредит і виплатила його без прострочень.
Наявність постійного місця роботи та рівень заробітної плати теж враховуються. Іноді кредитори беруть до уваги загальний дохід сім'ї і неофіційні джерела прибутку, наприклад, від здачі в оренду квартири, підробітків, депозиту і т. д.
Судимість, спроби оформити багато позик відразу та інші негативні аспекти істотно псують репутацію і знижують довіру фінтех-компаній.
Як підвищити шанси на позитивне рішення
- Заповнюючи анкету, вказуйте тільки правдиві дані — вся інформація перевіряється, і якщо виявиться невідповідність, вам можуть відмовити. Після заповнення реєстраційних полів пробіжіться по них очима ще раз, щоб виключити помилки.
- Не потрібно завищувати свій рівень доходу, тому що сервіс в цьому випадку буде до вас менш лояльним.
- Якщо компанія просить вказати номери контактних осіб — зробіть це. Зауважте, що мова йде не про поручителів (МФО їх не вимагає), а всього лише про контактних осіб. Якщо є можливість, виберіть для цієї ролі тих, хто має високий рівень доходу. Так ви підвищите до себе довіру.
- Іменна карта завжди грає на руку позичальникові.
- Щоб схилити кредитора до позитивного рішення, доведіть свою платоспроможність. Як варіант, прикріпіть до заявки виписку з банку, в якому обслуговується ваша зарплатна картка.
- Пам'ятайте, що погана кредитна історія — це не вирок. Її завжди можна виправити, узявши в МФО невелику суму грошей в борг. Такі кредити видаються практично всім, і їх просто повернути. А завдяки безпроцентній ставці у вас вийде поліпшити кредитний рейтинг навіть без зайвих витрат.