Влада

​Екологи нагадали, що звірина належить народу, і попередили про зимові рейди в лісах Житомирської області

21 November 2019, 12:16

Упродовж зимового мисливського сезону 2019/20 років у мисливських угіддях Житомирської та Рівненської областей проводитимуть рейди з контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства.

Про це на своїй фейсбук-сторінці попередила екоінспекція Поліського округу, опублікувавши лист, датований 18 листопада 2019 року та підписаний в. о. начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу Сергієм Федоренком.

Лист відділу державного екологічного контролю тваринного світу та біоресурсів екоінспекції починається словами:

«До уваги користувачів мисливських угідь Рівненської та Житомирської областей.

Мисливські тварини, що перебувають у стані природної волі, належать до природних ресурсів загальнодержавного значення та є об’єктом права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника мисливських тварин здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією (…)».

Наприкінці листа нагадують, що порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

«Враховуючи вищенаведене, Державна екологічна інспекція Поліського округу попереджає, що впродовж мисливського сезону 2019 та 2020 років (у зимовий період) в мисливських угіддях Рівненської та Житомирської областей проходитимуть рейдові заходи зі здійснення державного контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства», — такими словами закінчується лист екоінспекції.


Нагадаємо, з 26 жовтня 2019 року в Житомирській області відкрився сезон облавного та колективного полювання на диких копитних тварин – козулю європейську, кабана дикого, оленів європейського та плямистого, а з 9 листопада — на зайця-русака, лисицю червону, вовка та єнотовидного собаку.

За що штрафували мисливців у Житомирській області у перші дні нового сезону, читайте тут.

Як повідомляв Житомир.info, Державну екологічну інспекцію Поліського округу, до якої входять інспекції Житомирської та Рівненської областей, створили в жовтні 2018 року. Керувати нею призначили головного житомирського «еколога» Максима Железняка. У жовтні 2019 Железняка звільнили з посади начальника за рішенням суду.Скріншот з опублікованого листа

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: еколог мисливець полювання рейд  
Матеріали по темі