Влада

Житомирська міськрада збирається оскаржити рішення суду про поновлення на посаді начальника управління, якого судять за хабар

29 листопада 2019, 17:21

Юридичний департамент Житомирської міської ради оскаржуватиме рішення суду про поновлення на посаді начальника управління житлового господарства, якого звинувачують в одержанні неправомірної вигоди.

Про це 29 листопада повідомив міський голова Сергій Сухомлин – інформує пресслужба міської ради.

«Ми категорично не погоджуємося з рішенням суду про поновлення чиновника на посаді і будемо оскаржувати його в апеляційному суді. Я можу запевнити, що ця людина в жодному випадку не повернеться на роботу і не буде працювати у міській раді», – зазначив очільник міста.

Він також пояснив, чим керувався, коли підписував розпорядження про звільнення чиновника, коли той перебував у відпустці.

«Відповідно до ст.20 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» підставою для припинення служби є, зокрема, грубе порушення посадовою особою Присяги. Дії начальника управління житлового господарства, як на мене, якраз і є таким порушенням. Це не загальна, а спеціальна підстава, а тому порядок її застосування не регулюється Кодексом законів про працю України. Отже, перебування працівника у відпустці чи на лікарняному не є перешкодою для звільнення», – пояснив Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, своїм рішенням від 22 листопада 2019 року Житомирський окружний адміністративний суд поновив на посаді звільненого начальника управління житлового господарства Житомирської міської ради Юрія Мостовича, Також міська рада має нарахувати та виплатити Мостовичу середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 29.07.2019 до 12.11.2019. При цьому рішення в частині поновлення на посаді та стягнення в межах зарплати за один місяць «допустити до негайного виконання». Крім того, міська рада має сплатити витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 5517 гривень.

Зазначимо, що на момент звільнення Юіря Мостовича до Корольовського районного суду м.Житомира вже надійшов затверджений обвинувальний акт від 25.06.2019 року в кримінальному провадженні по обвинуваченню начальника управління житлового господарства за ч.3 ст.368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна. Чергове засідання у справі призначене на 28 січня 2020 року.

Як повідомляв Житомир.info, Юрій Мостович був призначений начальником управління житлового господарства Житомирської міської ради з 1 жовтня 2018 року. 6 травня 2019 року з «відкатом» у 1 тис. доларів від переможця тендеру на проведення будівельних робіт був затриманий начальник управління житлового господарства Юрій Мостович: чиновник пообіцяв приватному підприємцю не чинити тиску та не перешкоджати його господарській діяльності. 8 травня прокуратура Житомирської області повідомила, що затриманого чиновника Житомирської міськради посадили під цілодобовий домашній арешт. 10 травня Корольовський районний суд задовольнив клопотання про відсторонення від посади підозрюваного в одержанні неправомірної вигоди на 60 діб, але після цього термін відсторонення не продовжили.

Мер Житомира Сергій Сухомлин 26 липня 2019 року підписав розпорядження про звільнення начальника управління житлового господарства Юрія Мостовича «у зв’язку з порушенням присяги посадової особи місцевого самоврядування», але затриманий на хабарі начальник управління відмовився від ознайомлення з розпорядженням. Директор юридичного департаменту міської ради пояснив, що було складено акт й на адресу Мостовича направлено лист з вимогою терміново з’явитися й отримати трудову книжку і розпорядження.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міськрада Мостович суд звільнення хабар  
Матеріали по темі