Влада

В Житомирській ОДА обговорювали факти наруги над пам’ятниками захисникам та методи протидії цьому

16 грудня 2019, 17:59

В Житомирській облдержадміністрації 16 грудня відбулася зустріч, темою якої були факти наруги над пам’ятниками захисникам, хід розслідування цих випадків та методи протидії вандалізму.

Інформація на сайті ГУНП:

16 грудня відбулась зустріч керівника області Віталія Бунечка, очільників поліції та УСБУ відповідно Сергія Крупєя та Олега Головаша з представниками громадських організацій учасників антитерористичної операції. Також під час діалогу був присутній заступник Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Олександр Терещенко.

Приводом для зустрічі стали факти учинення на території області наруги над пам’ятниками воїнам, загиблим за незалежність України. Такі випадки упродовж серпня-жовтня 2019 були зареєстровані у Любарському, Новоград-Волинському та Житомирському районах. У перших двох - вандалізм на кладовищах, у третьому – облиття фарбою пам’ятника захисникам України, встановленого у смт Озерному.

У кожному з цих випадків були розпочаті кримінальні провадження та нині триває досудове розслідування.

Начальник ГУНП області Сергій Крупєй розповів, що у жовтні до нього звернулись керівники Громадської ради при ОДА із запитанням щодо встановлення причетних до цих подій осіб. Відтак було проведено заслуховування відповідних кримінальних проваджень та поінформовані представники громадськості у межах, дозволених слідчими, про заходи поліції із встановлення причетних осіб та зібрання доказової бази їх вини.

- Ми по одну сторону і зацікавлені у співпраці з громадами та захисниками держави, - сказав керівник поліції Житомирщини Сергій Крупєй. – Ці провадження перебувають під особливим контролем і ми проводимо заходи у межах, наданим нам законом, для встановлення причетних до наруги осіб.

Окрім того, начальник ГУНП звернув увагу на важливість налагодження ефективного зворотнього зв’язку між поліцією та громадськістю.

Також присутні під час обговорення визначились із конкретними заходами для попередження подібних випадків, як то внесення до єдиного реєстру усіх пам’яток та пам’ятних дошок воїнам-захисникам: учасникам бойових дій, солдатам Другої світової війни, бійцям ОУН-УПА та іншим. Встановлення відеоспостерження у місцях їх розташування, як це уже зроблено у м. Бердичеві. Проведення цікавих та змістовних інформаційно-роз’яснювальних заходів для дітей та молоді з метою виховання патріотичних почуттів та зміцнення авторитету воїнів-захисників.

Інформація про зустріч на сайті ОДА:

На території області були зафіксовані факти наруги над пам’ятниками воїнам, загиблим за незалежність України. Такі випадки упродовж серпня-жовтня 2019 були зареєстровані у Любарському, Новоград-Волинському та Житомирському районах. У перших двох – вандалізм на кладовищах, у третьому – облиття фарбою пам’ятника захисникам України, встановленого у смт Озерному.

З цього приводу сьогодні, 16 грудня, відбулась зустріч заступника Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Олександра Терещенка, голови ОДА Віталія Бунечка, очільників поліції та УСБУ з представниками громадських організацій учасників антитерористичної операції.

За інформацією ГУНП області у кожному з цих випадків були розпочаті кримінальні провадження та нині триває досудове розслідування. Крім цього, керівник поліції Житомирщини Сергій Крупєй звернув увагу на важливість налагодження ефективного зворотнього зв’язку між поліцією та громадськістю.

Також присутні під час обговорення визначились із конкретними заходами для попередження подібних випадків, як то внесення до єдиного реєстру усіх пам’яток та пам’ятних дошок воїнам-захисникам: учасникам бойових дій, солдатам Другої світової війни, бійцям ОУН-УПА та іншим.

Встановлення відеоспостерження у місцях їх розташування, як це уже зроблено у м. Бердичеві. Проведення цікавих та змістовних інформаційно-роз’яснювальних заходів для дітей та молоді з метою виховання патріотичних почуттів та зміцнення авторитету воїнів-захисників.

Як повідомляв Житомир.info, в лютому 2019 року в Любарі Житомирської області вандали пошкодили пам’ятний знак загиблому воїну АТО Івану Вовку. 1 серпня стало відомо про вандалізм на кладовищі в Новограді-Волинському: невідомі пошкодили пам’ятники, в тому числі АТОвців. Згодом з'явилася інформація, що поліція відпрацьовує кілька версій щодо вандалізму на кладовищі, в тому числі – з мотивів помсти. 24 серпня вандали облили фарбою нововідкритий пам’ятник Покровської Божої матері у смт Озерне Житомирського району.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вандалізм нарруга пам\ятник ОДА ГУНП  
Матеріали по темі