Влада

​Голова Житомирської ОДА Бунечко сподівається через півтора роки отримувати 250 тисяч гривень зарплати

5 лютого 2020, 16:44

Скільки отримують топ-чиновники Житомирської облдержадміністрації, які надбавки, компенсації та відшкодування мають голова та заступники – про це говорили під час брифінгу голови Житомирської ОДА 5 лютого. Напередодні у засобах масової інформації з’явився матеріал, в якому журналісти опублікували розміри грошових винагород чиновників і, щоб пояснити розміри зарплат, Віталій Бунечко скликав брифінг, на якому одразу ж почав нарікати на представників медіа.

«Звичайно, дуже приємно, що ви, Вадиме (Шевчук, журналіст видання «Перший Житомирський», - ред.), взяли зарплату за листопад та грудень, хоча запитували з серпня, відколи мене призначили. Зарплата склала 127 тисяч. Це те, що я отримав на руки. Ви всі маєте калькулятори, середня зарплата складає 25.4 тисячі гривень за місяць. Тому надбавки, які були нараховані в листопаді… Надзвичайно професійно висмикувати слова з контексту. Я, на жаль, не знаю кінцевого бенефіціара вашого видання, але хочу сказати, що моя зарплата на 33% нижча, ніж зарплата, яку отримував попередній керівник області за такий же період часу. Нам всім хочеться отримувати високі зарплати, і мені в тому числі. Але зараз можу сказати, що реалії такі, що надбавки, котрі нам встановлюються Офісом Президента, не дозволяють мені отримувати зарплату в 75 тисяч гривень», - сказав Віталій Бунечко.


Під час брифінгу голову адміністрації попросили уточнити розмір зарплати за грудень.

«Молодець, правильне запитання, чудово. Давайте почнемо від 12 серпня, до грудня місяця. Давайте почнемо з зарплати, яка була в серпні! Потім у вересні, візьмемо таблицю. А чому грудень? Чому ви взяли грудень? Залишився зарплатний фонд, так? На руки я отримав 127 тисяч. За грудень, відповідно, разом із податками 35 тисяч. Мінус 19.5% податки», - сказав голова адміністрації.

Окрім своєї, Віталій Бунечко взявся пояснювати і зарплату своїх заступників, які отримують навіть більше, ніж голова ОДА.

«Моя заступниця, пані Наталя Остапченко, отримала в грудні 61 тисячу, якщо відняти податки, то буде десь 53 тисячі. Разом із тим, вона отримала премію в листопаді 12 487 гривень, в жовтні 13 тисяч, у вересні 11 тисяч. І соціальну допомогу 48 тисяч, на яку можуть розраховувати всі державні службовці. Порушення закону відбулось? Ви просто берете, вириваєте з контексту. Тому на руки середня зарплата Наталії за 4 місяці склала 56 тисяч, це з урахуванням оздоровчих, які державному службовцю передбачені чинним законодавством», - сказав Бунечко.

Загалом в облдержадміністрації працює понад 600 осіб, а середня заробітна плата складає – 14 тисяч гривень. Щоправда, за словами, голови ОДА, він вважає зарплати чиновників маленькими і сподівається на зміни.

«Ми будемо отримувати високі зарплати, нам це пообіцяли. Але для того, щоб отримувати високі зарплати, потрібно показати суспільству що ми робимо, і як ми змінюємо країну. Скажу чесно, що мені дозволяє більш-менш вільно себе почувати ще моя пенсія військовослужбовця, яка складає 14 600, якщо я не помиляюсь. Дуже хочеться отримувати зарплату в 250 000 гривень. Але реалії часу такі, що я дуже хочу вірити, що ми дійдемо до таких зарплат хоча б в середині каденції президента і нам не соромно буде дивитись в очі. Ми – це команда президента», - резюмував голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.

Нагадаємо, під час брифінгу голова облдержадміністрації Віталій Бунечко також прокоментував звернення до президента та Верховної ради щодо розформування ОДА та РДА, яке підготувала депутатка Житомирської міськради Наталія Леонченко.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Бунечко зарплата ОДА чиновники  
Матеріали по темі