Влада

Оліївська сільрада виділила більше мільйона гривень на дітей, які навчаються в Житомирі

10 лютого 2020, 17:09

Оліївська сільська рада виділила 1 086 162 гривень на харчування учнів 1-4 класів та вихованців дошкільних закладів, а також надання освітніх і виховних послуг дітям Оліївської ОТГ, які навчаються на території Житомирської міської об'єднаної територіальної громади.

Про це йдеться у повідомленні Оліївської громади від 5 лютого.

Зазначається, що на території ОТГ немає необхідної кількості навчальних закладів, які могли б «покрити» усіх дітей громади, тому значна кількість з них змушена навчатися у Житомирі.

«З п’яти закладів освіти Оліївської сільської ради лише один має І-ІІІ ступінь. Саме тому велика кількість дітей нашої громади відвідує школи та заклади дошкільної освіти міста Житомира, так як більшість батьків цих дітей працюють і сплачують податки до бюджету м. Житомир. З об’єктивних причин наша молода громада не може в короткі терміни побудувати необхідну кількість власних шкіл та закладів дошкільної освіти. Усі роки діти без обмежень відвідували міські заклади освіти, а в 2019 році виникла ситуація, яка створила соціальну напругу», – зауважують в Оліївській об’єднаній територіальній громаді.

Житомирська міська рада звернулася з листом до Оліївської ОТГ з вимогою розглянути питання про відшкодування коштів на навчання та виховання дітей із населених пунктів Оліївської територіальної громади в навчальних закладах м. Житомира.

«Оліївська сільська рада не стала піднімати градус ситуації, шукаючи правди, а виділила необхідні кошти для всіх дітей нашої громади, які навчаються в Житомирі. Загалом, ця сума склала понад мільйон гривень», – пишуть в ОТГ.

Зазначається, що кошти в сумі 391 047 гривень на відшкодування понесених витрат по наданню освітніх та виховних послуг дітям, які зареєстровані на території Оліївської ОТГ та відвідують дошкільні заклади і заклади освіти м. Житомир, перераховано 30 січня 2020 року. Кошти на відшкодування за харчування дітей дошкільних закладів та учнів 1-4 класів перераховані за січень 2020 року в сумі 72 045 гривень.

«Кошти, заплановані на 2020 рік, за харчування дітей дошкільних закладів та учнів 1-4 класів, зареєстрованих на території Оліївської сільської ради, в сумі 767 115 гривень проплачуватимуться відповідно до помісячного плану асигнувань на 2020 рік», – інформують в ОТГ.

Заступниця Житомирського міського голови Світлана Ольшанська у коментарі Житомир.info повідомила, що станом на 10 січня кошти на компенсацією харчування дітей Станишівської ОТГ не надходили.

«За оперативною інформацією голови Станишівської ОТГ, на сесії це питання було розглянуте, однак на сьогодні офіційних листів, що підтверджують це, ми не отримували. Від Оліївки кошти вже надійшли: 391 тисяча – за навчання перших класів за минулий рік, а також близько 80 тисяч за харчування за січень», – розповіла Світлана Ольшанська.

Нагадаємо, 17 грудня 2019 року міськвиконком ухвалив рішення про збільшення вартості харчування у школах та дитсадках: з 1 січня 2020 року з міського бюджету доплачуватимуть лише за місцевих дітей (70% - батьківська плата, 30% компенсація з міського бюджету), немісцевим же доведеться оплачувати 100% вартості харчування дитини у навчальному закладі. 14 січня заступниця мера Марія Місюрова радила батькам, які зареєстровані в іншому місті, звертатися до ОТГ за компенсацією на харчування дітей.

5 лютого 2020 року виконавчий комітет Житомирської міської ради доповнив своє рішення щодо вартості харчування дітей у школах та дитсадках обласного центру, і тепер доплати можуть бути також за рахунок громад, з якими укладено договір на передачу міжбюджетних трансфертів. Тоді заступниця міського голови Марія Місюрова інформувала, що вже укладені договори зі Станишівською та Оліївською ОТГ.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: харчування Оліївська ОТГ  
Матеріали по темі