Влада

​Прем’єр-міністр Олексій Гончарук пояснив, чому в січні українці отримали дві платіжки за газ

14 лютого 2020, 16:01

У січні споживачі газу отримали дві платіжки за газ: за його доставку і за спожиті кубометри. Для чого це зробили, пояснив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

«Цієї зими Уряд спільно з представниками місцевої влади знизив суму в платіжках за тепло до 30% для користувачів індивідуального опалення у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Це – перший опалювальний сезон за багато років, коли тарифи не зростають, а зменшуються», - йдеться у повідомленні на Урядовому порталі.

«Але за січень люди отримали дві платіжки — за газ і транспортування. Якщо ви складете цифри обох платіжок, то побачите — в січні цього року сума в обох платіжках менша, ніж у тій єдиній платіжці, яка була у січні минулого року», — сказав Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Він пояснив, що раніше ціна за транспортування була включена в платіжку і просто входила в загальний тариф. Тепер рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), їх розділили. Тому що компанії, які постачають і транспортують газ, — різні, отже і платіжки дві.

«Для чого ми це зробили? Для того, щоб не було монополії і з’явився цивілізований ринок енергоносіїв, тому що постачальники конкуруватимуть між собою та пропонуватимуть газ дешевше. А кожна людина зможе сама обирати кращі умови», — наголосив Прем’єр-міністр.


Олексій Гончарук додав, що Уряд продовжує працювати над тим, щоб платіжка для українських сімей і надалі була меншою. У цьому сезоні загальна сума за цей опалювальний сезон вже менша до 30%, ніж у 2019 році.

Нагадаємо, 13 лютого у Житомирі влаштували акцію протесту з піротехнікою та спалюванням платіжок за транспортування газу. Подібна акція протесту відбулась у Малині 30 січня.

Як повідомляв Житомир.info, в січні 2020 року українці отримали дві платіжки: одна – за спожитий об’єм газу, інша – за транспортування газу, де житомиряни мають платити 1,07 грн/кубометр, що втричі більше, ніж у Києві. В акціонерному товаристві «Житомиргаз» пояснили, що розмір оплати за транспортування для кожного клієнта буде індивідуальним і залежатиме від тарифу та обсягу споживання у попередній газовий рік.

На позачерговій сесії Житомирської міської ради 7 лютого 2020 року депутати проголосували за звернення до керівництва держави щодо плати за транспортування природного газу споживачам: текст збиралися узгодити потім.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Гончарук газ  
Матеріали по темі