Влада

Міноборони обіцяє перевірити тендер КЕЧ з Житомирської області, яка за 33 млн грн купує мазут й відхиляє дешевшу пропозицію

14 лютого 2020, 17:45

У зв’язку з викладеними в мережі Інтернет фактами, які можуть свідчити про зловживання з боку Макарівської квартирно-експлуатаційної частини (смт. Городок, Житомирська обл.) під час проведення процедури закупівлі для потреб Збройних Сил України малозольного малосірчистого мазуту М-100, у Міністерстві оборони України призначено службову перевірку.

Про це 14 лютого повідомив сайт Міноборони.

«Буде перевірено дотримання замовником вимог законодавства України, яке регулює відносини в системі державних закупівель, а також окремі аспекти проведення переговорної процедури та подальшого визначення переможця торгів. За результатами перевірки керівництвом Міноборони України буде дано правову оцінку діям відповідальних за цей напрямок роботи посадових осіб та прийнято рішення щодо подальшої долі договору на закупівлю», - йдеться у повідомленні.

Також оборонне відомство висловлює вдячність представникам громадськості та бізнесу, а також засобам масової інформації за зусилля у попередженні корупційних проявів під час процесу всебічного забезпечення Збройних Сил України.

Історію про закупівлю, яку розповів товариш, 7 лютого виклав у Facebook волонтер Ярослав Матюшин.

«Його однокурсник брав участь в тендері на поставку ПММ військовій частині. Дав ціну на три мільйони гривень нижче, ніж найближчий конкурент. А військовій частини невигідно, що конкурент програв. І в останній день торгів вони додають умову: обов'язкова присутність представника компанії. Коротше, збивали неугодних, як могли. І ось мій друг стає представником компанії, стрибає за кермо, і мчить… Знаходить військову частину. Його зустрічає офіцер. Проводить до себе в кабінет. І ласкаво посміхається. Тому що у них робочий день до 17:15, а мій друг приїхав о 17:25. І тому вибачте, ми вже вивісили результати, де торги виграла компанія з ціною на 3 мільйони дорожче», - йдеться у дописі Матюшина.

11 лютого сайт «Наші гроші» оприлюднив матеріал «Армія дає 33 мільйони за мазут псевдоновачку, бо дешевша на 2 мільйони фірма не встигла на переговори».

«Ціна майбутньої угоди на 2% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 33,80 млн грн. Аукціон 28 січня виграло ТОВ «Запоріжпромгруп» із нижчою на 8% ціною – 30,60 млн грн, або 15 300 грн/т. Однак замовник відхилив його через неявку на переговори, які 29 січня призначив на 30 січня об 11:00. У день переговорів фірма просила їх перенести на 16:00, бо її представник не встигав прибути із Запоріжжя через погану погоду і велику відстань. О 16:45 замовник відхилив фірму за неявку та о 17:12 опублікував протокол. «Запоріжпромгруп» оскаржила своє відхилення в АМКУ. Скаржник заявив, що помітив запрошення за 10 хвилин до початку переговорів, тому й попросив про їх перенесення на 16:00. Потім представник фірми сповістив замовника телефоном, що запізниться ще на півтори години, а на місці дізнався, що фірму вже відхилили. На думку скаржника, замовник мав право призначити переговори через день, але умисно цього не зробив», - зазначає видання.

Як повідомляв Житомир.info, в грудні 2015 року біля селища Городок Радомишльського району (колишнього військового містечка Макарів-1) Житомирської області у лісі виявили витік нафтопродуктів: мастило, яке було виявлене у лісі неподалік житлових будинків, Макарівський квартирно-експлуатаційний відділ використовував для обігріву квартир Городка, а витік стався з оглядового колодязя.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Міноборони КЕЧ тендер мазут  
Матеріали по темі