Культура

​В Житомир на ювілей до музею космонавтики приїхали представники космічної спільноти, а день відкритих дверей відбудеться у неділю

1 August 2020, 17:52

Житомирський музей космонавтики ім. С. П. Корольова 1 серпня відзначає 50 років від дня його відкриття. Зранку цього дня представники влади та космічної спільноти поклали квіти до погруддя Сергія Корольова. Далі у музеї презентували нову експозицію - документи та фото, зібрані за роки його існування. День відкритих дверей у музеї космонавтики відбудеться у неділю, 2 серпня.

«Сьогодні у нас саме день народження, 1 серпня. На жаль, через карантинні обмеження ми не змогли запросити всіх, хто хотів би прийти сюди. Ми навіть завтра спеціально робимо день відкритих дверей для того, щоб всі житомиряни прийшли до нас і ми їх могли зустріти і показати наші нові експозиції. Сьогодні до нас приїхали представники космічної спільноти: підприємства, голова космічного агентства Володимир Усов, наші музейники, директори космічних експозицій, яких в Україні нараховується понад 20. Це наші дорогі гості, на жаль, більшість ми просто не можемо прийняти у нашому музеї, більшість спілкування відбувається на вулиці», - розповідає директорка музею космонавтики імені С. П. Корольова Ірина Дячук.

Гості заходу діляться, що приїхали до колег із подарунками.

«Ми привезли панно, яке присвячене людям, які зробили Україну відомою у космічній галузі, тобто це Корольов, потім перший космонавт взагалі світу Юрій Гагарін, перший за національністю космонавт Павло Романович Попович і перший космонавт незалежної України, наш земляк з Чернівецької області Леонід Каденюк», - говорить директор Чернівецького центру юних техніків ім. Л. Каденюка Віталій Яценко.

Голова космічного агентства України зазначає: експонати в житомирському музеї унікальні і ті, хто цікавляться космічною тематикою, хоча б раз у житті мають його відвідати.

«Сьогодні у такому світовому тренді поширення популярності космосу. Така друга хвиля популярності космічного освоєння і, я думаю, що у цьому контексті Україна і Житомир, цей музеї автоматично стають більш популярними, ніж вони були ще 10-20 років тому. Але зі свого боку будемо пропагувати це серед молоді, випускників вузів та серед ділового середовища Україні. Музей є унікальний, тому що 90% всіх матеріалів, які пов'язані з життям Сергія Корольова, знаходяться саме тут, тому для усіх людей, які цікавляться історією космосу, Житомир є саме тим містом, куди обов'язкового хоча б раз у житті потрібно сюди потрапити і побачити ці експонати на власні очі», - каже голова Державного космічного агентства України Володимир Усов.

У музеї сподіваються на розширення території, аби показати усі експонати, які зараз просто немає де розмістити, та протягом п’яти років хочуть відкрити нову інтерактивну експозицію.

«Чого нам не вистачає, ви самі бачите. Нам не вистачає площі і залів, тому що експозиція у нас перенасичена і ми багато про це говорили. І нам би хотілося, щоб була так. як у наших європейських колег, експозиція інтерактивна, в якій могли б не просто подивитися, а брати безпосередню участь в космічних процесах, відчути себе космонавтами. Я дуже вірю, що нам буде виділена площа і проведена реконструкція цієї будівлі і буде безумовно нова, тому що ми тут ніколи не помістимося, тобто нам вже мало і тут. На 55 років, давайте так загадаємо, буде нова експозиція», - додає директорка музею космонавтики імені С. П. Корольова Ірина Дячук.

Зазначимо, що цьогорічний День космонавтики 12 квітня через карантин святкували онлайн.

Нагадаємо, 12 січня 2020 року, у день народження Сергія Корольова, у житомирському музеї космонавтики презентували симулятор космічного корабля «Еней».

Як повідомляв Житомир.info, 3 грудня 2019 року Верховна рада ухвалила постанову про відзначення на державному рівні пам’ятних дат і ювілеїв у 2020 році, серед яких і 50-річчя житомирського музею космонавтики.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: музей космонавтики експозиція космос Корольов  
Матеріали по темі