Як правильно організувати безпечне навчання в школах в умовах пандемії, як зберегти здоров’я дітей та здоров’я співробітників школи і як пройти навчальний рік - про це говорили на тренінгу для педагогів, який провели в рамках проєкту «Альтернатива є - безпечна школа». Такий тренінг відбувається вперше, оскільки зараз освітянам спускають згори суперечливі рекомендації.
Ініціаторка проєкту підприємниця, засновниця громадської організації «Житомир, зроби голосніше» Людмила Зубко каже: зараз в мережі можна знайти безліч порад, які є безглуздими, а іноді навіть шкідливими. Саме тому, залучившись підтримкою Національної експертної групи з інфекційного контролю, у Житомирі запровадили проєкт «Безпечна школа», фінальними етапами якого є навчання для педагогів, батьків та дітей. Людмила Зубко пояснює: на тренінг запрошували всіх педагогів і реєстрація на участь була відкритою.
«Ми оголосили реєстрацію і люди звертались, ми знімали відео і заохочували, запрошували. І ті, хто небайдужий - вони зареєструвались і сьогодні прийшли. Вони сьогодні отримають той основний документ, який ми розробили - це протокол про безпечну школу, де дуже ретельно розписано кожен крок дитини, кожен крок педагога, кожен крок медсестри, абсолютно всі напрямки, які є в школі, в шкільному процесі, їдальня, спорт. Тобто, абсолютно все, що є в шкільному процесі ми намагались розписати в алгоритмі, щоб воно було зрозумілим. І тому сьогодні ми тут, щоб щось допояснити, якщо є питання», - розповідає ініціаторка проєкту «Безпечна школа» Людмила Зубко.
Протоколи безпечного навчання та рекомендації педагогам розробляли на базі приватної загальноосвітньої школи «Сяйво». Тут обладнали спеціальні місця для того, щоб діти могли помити руки прямо в класах і згодом ліктем закрити кран, закупили обладнання для одноразової упаковки сніданків та правильного прибирання, а в кабінетах встановили зволожувачі повітря - персонал та дітей школи навчатимуть користуватись цими засобами, які можуть убезпечити шкільні приміщення та знизити інфекційні ризики на 90%.
«Це - чудова просвітницька презентація, щодо створення безпечних умов конкретно в класі, коли вчителі, класні керівники будуть зустрічати з 1 вересня діток. Настільки все доступно, зрозуміло донесено до педагогічних працівників, ми дуже вдячні. Ми також отримали протоколи, і це дає нам спокій, впевненість та настрій зустрічати 1 вересня. Сьогодні я можу ствердно сказати, що ми готові зустріти дітей у наші класи, коридори, все вже придумано, отримано дуже багато консультацій», - розповідає директорка приватної загальноосвітньої школи «Сяйво» Галина Шосенко.
До тренінгу приєднались вчителі муніципальних шкіл, які переконані: в умовах пандемії - безпека учнів та вчителів має бути пріоритетною.
«Насправді у нас весь педагогічний колектив, батьки, адміністрація дуже хвилюємось за безпеку дітей. Тому ми вирішили взяти участь у цьому проєкті. Ми сподіваємось, що нам дадуть правильні рекомендації та допоможуть. У нас сьогодні 5 вчителів проходять це навчання, ми теж будемо ділитись досвідом з нашим шкільним колективом: з технічними працівниками, з вчителями, а також будемо доносити інформацію до батьків», - каже заступниця директора ЗОШ №36 Ірина Журавська.
Тренінг для житомирських освітян провели фахівці Національної експертної групи з інфекційного контролю, епідеміологи з міжнародним сертифікатом, а їхні поради з інфекційної безпеки базуються на знаннях і здоровому глузді. Експерти назвали найголовніші вимоги для безпечного навчання.
«При умовах того, що в школі впроваджено всі базові поняття інфекційної безпеки. Коли наші діти навчені, коли батьки навчені брати на себе відповідальність і не відпускати хвору дитину до школи, коли персонал школи також розуміє важливість цього і коли він відчуває хоч найменші ознаки інфекційного захворювання, він залишається вдома. Коли наша школа обладнана елементарно рукомийниками, рідким милом та паперовими рушниками, коли ми навчили наш персонал правильно прибирати. Коли ми знаємо, які поверхні нам потрібно дезінфікувати, а які поверхні нам достатньо помити миючим засобом», - каже епідеміолог Національної експертної групи з інфекційного контролю Анна Мочан.
Ініціаторка проєкту «Безпечна школа» Людмила Зубко закликає долучитися до проєкту усіх небайдужих.
Пресслужба Людмили Зубко