Економіка

У Житомирській області підприємцям виплатили майже 64 млн грн за «карантинне» безробіття

3 вересня 2020, 15:26

За чотири місяці на розгляд Житомирського обласного центру зайнятості надійшло 6212 пакетів документів від представників малого і середнього бізнесу для отримання часткової компенсації втрачених доходів під час карантину. Робоча група, відповідно до затвердженого Кабміном порядку надання такої допомоги, ухвалила майже 5600 позитивних рішень для здійснення виплат 12 194 працівникам. Отримали виплати 859 малих і середніх підприємств для своїх майже 7500 найманих працівників та близько 4700 ФОПів, які ведуть діяльність одноосібно. Загальна сума виплаченої допомоги по області склала 63,9 млн грн.

Про це 3 вересня повідомила пресслужба Житомирського обласного центру зайнятості.

«У зв’язку з тим, що підприємства і підприємці, які призупиняли чи скорочували свою діяльність, в основному вже скористались фінансовою підтримкою і відновили роботу, а визначені урядом 90 днів для подання заяви на отримання допомоги закінчуються, в обласний центр зайнятості тепер надходять лише поодинокі звернення. Так, 1 вересня на черговому зібранні робочої групи розглянули пакети документів лише від двох ФОПів з Житомира і Бердичева», – пише пресслужба ЦЗ.

Зазначається, що найбільшої підтримки потребували працівники сфери бізнесу Житомира та Житомирського району (майже 5,5 тис. осіб або 45% всіх отримувачів допомоги по області), Бердичівського і Новоград-Волинського районів (близько 1600 і 1400 осіб відповідно), а також Овруцького, Олевського, Коростишівського і Радомишльського районів.

Разом з тим, як повідомила під час зібрання заступниця директорки обласного центру зайнятості Тетяна Касімцева, допомогу по частковому безробіттю у подальшому можуть надавати і під час інших карантинів. У Верховній Раді України зареєстрований урядовий законопроєкт (№3010а), яким пропонується надати можливість отримувати допомогу не лише в період нинішнього карантину, а й у разі встановлення подібних обмежень через інші захворювання. Порядок надання такої допомоги, її розмір та строки надання визначатиме Кабінет Міністрів України.

У центрі зайнятості нагадують, що досі скористатись допомогою по частковому безробіттю могли роботодавці із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва та ФОПи без найманої праці, які зупинили чи скоротили свою діяльність у зв’язку з карантином.

Допомога встановлювалась за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування єдиного внеску, але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн) на місяць.

Допомога надавалась на період зупинення чи скорочення діяльності і впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

Як повідомляв Житомир.info, станом на 21 липня 2020 року представникам бізнесу в Житомирській області виплатили понад 50 млн грн допомоги з часткового безробіття під час карантину.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: центр зайнятості служба зайнятості ЦЗ вакансія безробіття карантин компенсація  
Матеріали по темі