Культура

Археологи шукатимуть підтвердження давньоруського поселення ІХ сторіччя у Городниці Житомирської області

24 September 2020, 11:18

Вали в Городницькому парку відпочинку можуть бути рештками давньоруських захисних конструкцій. Про це кажуть науковці-археологи. Знайдені в селищі Городниця Новоград-Волинського району древні монети часів Київської Русі, наштовхнули істориків на думку, що Городницький скарб з'явився тут не випадково, а поруч могло бути поселення. Після огляду території науковці вирішили провести тут археологічну розвідку.

«Щоб зрозуміти контекст, в якому він залягає, чи є тут поселення, чи є поруч торговельні шляхи, чи є якісь курганні групи, які залишені поселенськими структурами, чи є поруч рештки стародавнього міста, або ж городища. І ці роботи, можна сказати, абсолютно випадково увінчались успіхом. У центрі міста, в центрі Городницького парку, на місці, де, як відомо, було розташування пізньосередньовічного замку, було знайдено рештки укріплень давньоруського часу, які збереглись, можна сказати в ідеальному стані. Знайдено надпотужний культурний шар, в якому представлені знахідки 9-10 сторіччя. І представлені знахідки представляють закінчення давньоруського періоду - 13 сторіччя. І величезна кількість знахідок пізньосередньовічної доби. Фрагменти посудин, скляних посудин, а також інші знахідки з кістки та заліза», - розповідає співробітник Інституту археології НАН України Андрій Петраускас.


Науковці кажуть, така кількість історичного матеріалу може свідчити про потужне місто, яке було одним з торгових вузлів, адже давні русичі не будували б таку систему укріплень просто так.

«Масштаби його ми можемо на сьогодні тільки передбачати, оскільки дуже щільна забудова цього мису, дуже щільна забудова прилягаючих територій, що теж свідчить про те, що Городниця має дуже стару історію, яка тягнеться до давньоруських часів. Відповідно, ми маємо дуже густу сітку доріг, маємо таку чудову пам’ятку», - каже Андрій Петраускас.

Більше про древнє посилення в Городниці археологи та науковці зможуть сказати після археологічних розкопок, коли вдасться дослідити, які ще знахідки чекають на істориків під землею.

Нагадаємо, у селищі Городниця Новоград-Волинського району Житомирської області, де наприкінці серпня були знайдені срібники, датовані 1000-1019 роками, віднайшли місто часів Київської Русі. Науковці вже назвали знахідку ще однією археологічною сенсацією.

Як повідомляв Житомир.info, 28 серпня 2020 науковець Олександр Алфьоров повідомив про унікальний скарб, який знайшли за побутових умов поблизу селища Городниця Новоград-Волинського району: 32 срібні монети часів Київської Русі.

Срібняки Володимира Великого, які чоловік викопав на піщаному кар’єрі в Городниці, передали на збереження до Житомирського краєзнавчого музею.

3 вересня 2020 до Житомира з’їхались науковці, аби розповісти про срібні монети часів Київської Русі, які знайшли в Городниці.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Городниця скарб Київська Русь археолог розкопки Петраускас  
Матеріали по темі