Уряд відновив виплату допомоги на дітей до 10 років для фізичних осіб-підприємців I та II груп на період з 01.11.2020 по 31.12.2020. Особи, які отримували виплату допомоги у травні-серпні 2020 року, таку допомогу будуть отримувати і надалі.
Про це 7 грудня повідомило Міністерство соціальної політики України.
У міністерстві роз’яснюють, як діяти фізичним особам-підприємцям, які ще не зверталися за цією виплатою.
Отже, для призначення та виплати допомоги на дітей необхідно звернутись до управлінь соціального захисту населення, за місцем проживання до 15 грудня 2020 року, з пакетом необхідних документів у паперовій формі:
- копіями свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;
- довідкою з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
- копією документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
- копією рішення районної, районної у м. Києві та м. Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об'єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).
Або заповнити електронну заяву за посиланням https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua/
з фотокопіями відповідних документів.
Нагадаємо, 5 травня Кабінет Міністрів України опублікував у виданні «Урядовий Кур’єр» Порядок виплати допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку (постанова КМУ від 22.04.2020 № 329) та Порядок використання коштів для надання цієї допомоги (постанова КМУ від 29.2020 № 330).
У житомирському департаменті соцполітики роз’яснили, як ФОПам оформити «дитячі» виплати та кому вони не надаються.
Як повідомляв Житомир.info, 10 квітня 2020 року Урядовий портал анонсував, що уряд планує ухвалити рішення про виплату фінансової допомоги на дітей ФОПам, які втратили прибуток через карантин.