Місто

Житомиряни скаржаться на «Житомиргаз», який взимку на кілька днів відключає газ в багатоповерхівках

14 January 2021, 17:19

Кілька днів без газу та конкретних пояснень, чому відключили та коли з’явиться – саме з такою проблемою до редакції Житомир.info звернулися мешканці будинків по вулиці Покровська, 15 та Чуднівська, 94.

«В перший день (12 січня) через годину після того, як від'єднали, з’явилася об'ява, що проводяться ремонтні роботи. Тобто ніяких аварій, просто ремонтні роботи. Я зателефонував у службу «104», але вони нічого не знали, щоб прокоментувати це. Тоді я зателефонував декілька разів на телефон, який є на сайті «Житомиргазу» – постійно зайнято, ніхто слухавку не бере. Після обіду мені дали ще один номер, вже взяли слухавку і сказали, що вони розбираються і теж нічого не знають. Але жодної ремонтної машини або служби «104» взагалі не було. Вже зранку, 13 січня, знову почав телефонувати до «Житомиргазу». Мені відповіли, що нібито у якійсь квартирі є борг, я сказав, що в мене боргів немає, але мене також відімкнути. П’ять поверхів під’їзду без газу, а там живуть пенсіонери та багатодітні сім’ї, ні готувати, ні гарячої води немає, бо в нас газові колонки стоять. У когось опалення індивідуальне, тобто є повний комплект: немає газу, опалення, гарячої води. Ще електрику вимкнути й все, можна нічого не робити, лише сидіти на локдауні», – розповідає мешканець будинку на Чуднівській, 94 Олег Нікітенко.

Зранку 14 січня газопостачання відновили в обох будинках, втім, люди занепокоєні, що ситуація може повторитися.

«Я відчуваю свою повну безпорадність перед монополістами-постачальниками комунальних послуг. Я споживач, сплачую немаленькі комунальні послуги, у мене немає жодної заборгованості, але якось вплинути на цю ситуацію не можу. За два дні зрозумів, що немає жодної структури, яка могла б вплинути на це», – скаржиться Олег Нікітенко.


У міській раді кажуть: готові допомагати житомирянам. Але зізнаються, що ніяких важелів впливу на «Житомиргаз» не мають.

«10 січня вони повісили об'яву про те, що вони будуть вести ремонтні роботи на стояку за Покровська, 15, зранку 10 січня вони вимкнули. Зі спілкування з мешканцями дізналися, що там є боржники по окремих квартирах. На даний час мені відомо з розмови з місцевим мешканцем, вона сказала, що їде туди, у неї мама там проживає і розповість, чи увімкнули, на 99 % (точно), що увімкнули, сусіди сказали, що газ є. Дуже прошу щоб мешканці нам повідомляли про такі випадки, у нас є «гаряча лінія» 15-80, зателефонувавши на яку можна залишити повідомлення, і міська влада буде допомагати. В такому випадку міська влада є перемовником між «Житомиргазом» та місцевими мешканцями. «Житомиргаз» на сьогодні є монополістом, безпосереднього впливу, на жаль, ми на нього в цій ситуації не маємо. Але ми всіляко допомагаємо нашим місцевим мешканцям, щоб вони не одні були у своїх проблемах. Міська рада завжди про них піклується», – пояснив начальник управління житлового господарства Житомирської міської ради Андрій Гуменюк.

У пресслужбі АТ «Житомиргаз» спростували інформацію щодо відключення боржників, запевнили – газ відключили через технічні причини.

«Там дійсно було проведено обстеження та виявлено негерметичні системи газопостачання, тобто це категорія технічних причин, які було усунено, і наразі енергоносій повністю поданий за цими адресами. Наразі «Житомиргаз» не вимикає боржників від системи газопостачання, тому що у нас діє мораторій на це. Газопостачання вимикається лише у критичних ситуаціях, щоб запобігти аварійній ситуації, усунути якість несправності або технічні причини, як в цьому випадку. Звісно, для нас в першу чергу – це безпека мешканців того чи іншого будинку», – говорить начальник управління зовнішніх комунікацій АТ «Житомиргаз» Юлія Петришина.

Варто зазначити, що в коментарях журналісту Житомир.info начальник управління житлового господарства Житомирської міської ради Андрій Гуменюк розповів, що відповіді на звернення до СБУ щодо відключення будинку на Покровській, 155 поки немає, але газопостачання мешканцям відновили.

Нагадаємо, що Житомирська міська рада знову просить Кабмін передати газові мережі у власність міста.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: газ паливо "Житомиргаз" газопостачання споживач відключення  
Матеріали по темі