Культура

На запрошення Людмили Зубко до Житомира завітала Оксана Забужко з лекцією про Лесю Українку

24 February 2021, 16:35

З нагоди 150-річчя від Дня народження Лесі Українки депутатка Житомирської міської ради та засновниця громадської організації «Житомир зроби голосніше!» Людмила Зубко запросила до Житомира відому українську письменницю Оксану Забужко.

Також в рамках проєкту «Коло Лесі» для житомирян організували перегляд моновистави творчої майстерні «Театр у кошику» за однойменним оповіданням Лесі Українки «Розмова» у виконання акторки Людмили Данильчук.

«Ми маємо таку змогу по - новому подивитися, хто така Леся, наша землячка для нас. Мені здається, це та жінка, яка більш ніж 100 років назад запустила таку енергії, яка нам сьогодні дає можливість робити наші майдани, робити нашу Україну незалежною та вибрати шлях європейськості», - каже Людмила Зубко.


Поетеса прочитала лекцію про невідомі сторони Лесі Українки та презентувала свою нову книгу «Апокриф. Чотири розмови про Лесю Українку».

«Вже багато років пояснюю, що без Лесі Українки не було й мене. Серед усіх моїх літературних матерів, вона для мене найважливіша. Дві мої книги, одна давніша з 2007 року «Notre Dame d’Ukraine: Українка в конфлікті міфологій», яка вже багатьма прочитана, а друга свіжа, яка є наслідком питань, які залишилися відкриті особисто для мене після «Notre Dame d’Ukraine». Книжка має назву «Леся Українка. Апокриф». Апокриф - це термін, який вживала сама Леся Українка до своїх рімейків Євангельських та ранньохристиянських сюжетів», - говорить письменниця Оксана Забужко.

«Мені здається, що сьогодні ми зрозуміли раніше не пізні нами лайфхаки, які дають нам можливість більше зрозуміти, хто така Леся Українка. Саме головне - ми маємо читати, це головний висновок з сьогоднішньої зустрічі», - додала Людмила Зубко.

Після спілкування з письменницею та автограф-сесії житомиряни охоче поділилися враженнями.

«Всі звикли, що її трохи проходять у школі, «Contra spem spero!» і дуже маленькі вірші. Але важливо, щоб українці зрозуміли, що її творчість не закінчуються на двох віршах»,- каже Анастасія.

«Ми зрозуміли наскільки сильна жіноча сутність, наша народна українська сутність і ось цю спадковість поколінь ми побачили. Ми побачили плеяду інтелектуальних, інтелігентних жінок сьогодні тут на сцені, враховуючи організаторку заходу Людмилу Зубко. Це було чудово», - ділиться враженнями Світлана.

Зазначимо, що в рамках всеукраїнського проєкту «Коло Лесі» з нагоди 150-річчя від Дня народження нашої землячки Лесі Українки Людмила Зубко ініціювала та виступила організатором низки заходів у Житомирі.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Забужко Людмила Зубко Леся Українка  
Матеріали по темі