Станом на ранок 12 липня в Україні укладено 532 земельні угоди.
Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.
«За 11 днів від початку ринку землі 3286 нотаріусів подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру, із них 3101 погоджено, 123 – в черзі на розгляд, за 433 отримано відмову відмовлено. Нотаріуси працюють із Державним земельним кадастром у штатному режимі», - йдеться у повідомленні.
З оприлюднених графічних матеріалів видно, що найбільше земельних угод укладено в Київській (62), Полтавській (53) та Вінницькій (52) областях. Водночас площа земель, щодо яких зареєстровані правочини найбільша в Харківській області – 107,1 га.
Щодо Житомирської області, то за 11 днів після старту ринку землі зареєстровано 27 угод, загальна проща земель – 18,1 га.
Довідка Мінагро: 1 липня міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко офіційно оголосив старт ринку землі. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.
Відповіді Міністерства юстиції на найважливіші питання щодо старту ринку землі читайте тут.
Як повідомляв Житомир.info, 13 листопада 2019 закон про ринок землі нардепи схвалили у першому читанні, 31 березня 2020 року Верховна рада в цілому проголосувала за законопроєкт щодо відкриття ринку землі в Україні з 1 липня 2021 року.