Культура

У Житомирі назвали імена лауреатів обласної краєзнавчої премії імені Костриці

8 December 2021, 09:51

Конкурсне журі 7 грудня обрало лауреатів Житомирської обласної краєзнавчої премії імені Миколи Костриці.

Про це повідомляє пресслужба Житомирської облдержадміністрації з посиланням на інформацію департаменту культури, молоді та спорту ОДА.

Так, за результатами оцінювання журі, лауреатами першої премії визначено роботу авторського колективу упорядників Олени Тунік-Мозговенко, Євгенія Дубівки — збірник наукових праць «Коростишівщина: погляд крізь століття», випуск 1.

Другу премію здобула робота з краєзнавства старшого наукового співробітника відділу досліджень об’єктів культурної спадщини та науково-методичної роботи з музеями Людмили Журавської — книга «Максим Рильський. Як вічність-молодий».

Третю премію розділено між роботами краєзнавиці Раїси Недашківської, упорядницею книги «Історія роду Гурських — засновників села Свиридівки» та дослідниці історії Житомирщини Людмили Горковчук, упорядницею книги «Власники Горошківського маєтку з кінця ХVIII до початку XX століття».

«Одночасно з премією переможцям присвоєно звання «Лауреат Житомирської обласної краєзнавчої премії ім. Миколи Костриці» та премію відповідно до Положення про конкурс», – зазначають в ОДА.

Довідка ОДА. Житомирська обласна краєзнавча премія імені Миколи Костриці слугує розвитку краєзнавства, як важливого чинника розвитку Житомирщини, сприяє розширенню досліджень, що розкривають культурний потенціал області. Відповідно до Положення, премія присуджується щороку на конкурсній основі громадянам Житомирської області, зокрема, учням загальноосвітніх шкіл і студентам вищих навчальних закладів за кращі науково-дослідницькі, науково популяризаторські роботи з питань історії, культури, краєзнавства та природи Житомирщини, а також музейним установам, працівникам музейних установ за особистий внесок у розвиток музейної справи.

Нагадаємо, у 2021 році на здобуття Житомирської обласної краєзнавчої премії було подано 5 робіт. Детальніше про це – тут

Як повідомляв Житомир.info, у 2020 році переможцями на здобуття Житомирської обласної краєзнавчої премії ім. Миколи Костриці стали: перше місце – краєзнавчий енциклопедичний довідник «Хорошівський район», упорядник та відповідальний редактор Олександр Голяченко; друге місце – монографія «Строківські контрасти» (нарис історії Строкова від витоків до сьогодення), авторства Павла Притуляка, Сергія Іваненка, Володимира Корнійчука; третє місце – «З історії бібліотек Житомирського району» (нариси про історію створення бібліотек у Житомирському районі), упорядник Лілія Ковальчук. Загалом на здобуття премії було подано 5 робіт.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: премія краєзнавча премія премія імені Костриці книга лауреат  
Матеріали по темі