Культура

У Житомирській міськраді розповіли про нові культурні проєкти та грантові можливості від Українського культурного фонду

16 December 2021, 16:37

Можливості культурної сфери Житомира, заплановані проєкти та гранти на наступні роки 16 грудня під час зустрічі обговорювала міська влада та керівництво Українського культурного фонду.

За словами начальниці управління культури, вже наступного року у Житомирі вперше планують провести дводенний фестиваль класичної музики ім. Святослава Ріхтера.

«Ми плануємо у травні наступного року запустити вперше, коли подавали лот на велику культурну столицю («Культурні столиці на 2022 рік»), і саме цей фестиваль це теж там є, популяризувати класичну музику, популяризувати наш інший бренд Святослава Ріхтера. Це створити дводенний фестиваль імені Святослава Ріхтера. Так, він буде незвичайним, тому що буде направлений лише на класичну музику», - розповідає начальниця управління культури Житомирської міської ради Ілона Колодій.

Серед інших масштабних проєктів – перетворення колишнього кінотеатру «Жовтень» на сучасний артпростір. Як зазначив міський голова, зараз вже завершують розробку проєкту. Зазначимо, що у жовтні 2020 року УКБ оголосило тендер на виконання проєктних робіт з реконструкції кінотеатру «Жовтень».

Окрім цього, у міській раді зараз працюють над створенням єдиної електронної бібліотеки та можливістю дистанційно навчатися у музичній школі.

«У Сергія Івановича є ще одна ідея - створення державної електронної бібліотеки», - додала Ілона Колодій.

«Створити замість нашої сітки, два-три хаби по районах, а решту перенести в електронну форму і зробити фактично безкоштовною для житомирян», – каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

«Інший проєкт, який було б цікаво започаткувати, зараз ми теж опрацьовуємо це з директором музичної школи імені Святослава Ріхтера з Людмилою Кучеренко – це дистанційне навчання, де є багато людей, які в дитинстві не змогли пройти музичну освіту і навчитися грати, а зараз є бажання. Тому це може бути, як додаткова послуга, яка ще буде працювати онлайн», – говорить начальниця управління культури Житомирської міської ради Ілона Колодій.

Житомир цьогоріч вперше подав заявку до Українського культурного фонду на грантову програму «Культурні столиці на 2022 рік». У рейтингу наше місто зайняло 4 місце, тому кошти не отримає. Втім влада міста розраховує на підтримку культурного фонду у 2023 році.

«Житомир цього року брав участь у конкурсі на фінансування по «Культурні столиці на 2022 рік». Ми зайняли четверте місце, це була така проба пера така для нас з одного боку, з іншого боку ми розуміли, що це відбувається прозоро, і була абсолютна довіра до експертів. Ми програли іншому місту, яке ми дуже поважаємо, але це дійсно була об'єктивно. Тому, для нас є можливість вивчити всі механізми, критерії оцінки й допомогти житомирським митцям зробити ті проєкти, які будуть підтримані і містом, і українським фондом», - каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

«Житомир має дуже великий потенціал, і хоча він сприймається на загальному рівні, як місто-сателіт Києва, тому що відстань до Києва не є великою і Київ перетягує на себе… Це правда, і ми нікуди від цього не дінемося, це перетягує значну частину креативної молоді, креативних митців, тих, хто може бути активним, але тим не менше, Житомир – це 4 місце на рівні конкуренції з такими потужними містами, як Львів, Київ, Харків. Зроблена пропозиція, що правда вже на 2023 рік, щодо створення регіональної ініціативи, тобто створення регіональної грантової програми підтримки культури, яка буде націлена виключно на Житомир для підтримки житомирян», - зазначає виконавчий директор УКФ Владислав Берковський.

Проєкти до культурного фонду можуть ініціювати також житомиряни. Для цього містянам потрібно звернутися до міського управління культури.

Нагадаємо, у квітні цього року у Житомирі визначили 11 громадських організацій – переможців культурно-мистецьких проєктів, які отримають фінансування з міського бюджету.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: УКФ грант проєкт Колодій фестиваль Сухомлин  
Матеріали по темі