Економіка

Уряд ухвалив рішення, якими сподівається стримати зростання цін на пальне та уникнути його дефіциту на заправках

12 March 2022, 09:16

На засіданні Уряду було ухвалено два рішення, які дозволять уникнути дефіциту пального на заправках та максимально стримають зростання його ціни.

Про це 12 березня близько 1-її години ночі повідомила перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко у Facebook.

«Ми затвердили зміни до формули, за якою рахуємо максимальну дозволену ціну пального на заправках - збільшили ціну логістики та доплату до котирування у Північно-західній Європі (NWE). Це дозволить мережам АЗС включати в розрахунок ті додаткові витрати, що виникли після переорієнтації постачання з білорусі та рф на західний кордон України (Польщу, Румунію, Угорщину). Збільшення формули дає економічний стимул мережам завозити більше пального (по формулі розрахунку, яка була адекватною до війни, зараз везти нафтопродукти мережам не вигідно). Водночас таке рішення призвело б до зростання ціни, чого Уряд допустити не може, адже пальне є соціально важливим товаром. Тому ми сьогодні ухвалили ще одне рішення – подали для ухвалення Верховною Радою законопроект, що скасовує акциз на пальне та знижує ставку ПДВ з 20% до 7%. Це суттєво зменшує розмір податків, які раніше становили більше половини ціни. Обидва рішення наберуть чинності одночасно», - йдеться у повідомленні.

Нова формула буде застосовуватися, як тільки Верховна Рада проголосує за зниження податків. В результаті мережі завезуть більше пального, а ціна не зросте. Аналогічне рішення по податках вже раніше було ухвалене у Польщі та інших країнах ЄС.

«Ми будемо й надалі уважно стежити за ситуацією на світовому ринку пального і відкоригуємо ціну логістики та розмір доплати до котирування (премію), як тільки вони зменшаться. Розмір націнки українських мереж АЗС не зросте, і залишиться на рівні, що був встановлений за кілька днів до початку російського вторгнення: 4,55 грн на літр бензинів та 5 грн на літр дизелю», - зазначила віцепрем'єр-міністр.

Зауважимо, що до Житомир.info 11 березня звернувся житомирян з інформацією, що на деяких АЗС міста ціна дизельного палива вже становить 50 грн за літр. Після перевірки інформації з’ясувалося, що закупівельна ціна на дизель зросла, зокрема на АЗС, про яку повідомив читач, дизельне паливо закупили по 47 грн/літр. Якщо ж зараз десь є менші ціни, то це розпродують старі запаси.

Як повідомляв Житомир.info, 7 березня 2022 року Кабінет міністрів ухвалив рішення, яке дозволяє обласним військовим адміністраціям спільно з Нацполіцією та Держлікслужбою здійснювати контроль за цінами на соціально значущі продукти харчування, ліки та паливо.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: війна пальне КМУ ціна дизель  
Матеріали по темі