Бюро економічної безпеки звертається до українського бізнесу із застереженням щодо необґрунтованого завищення цін на проживання, послуги та товари.
Про це повідомляє пресслужба БЕБ.
«Це неприпустимо під час воєнних дій, на фоні падіння купівельної спроможності населення. Тому на сьогодні ми відслідковуємо і відпрацьовуємо кожен такий випадок. Зібрані матеріали спрямовуватимуться до компетентних органів для подальшого вжиття заходів (Державної податкової служби, Держпродспоживслужби, Національної поліції та інших). При визначенні ознак правопорушень, під час відпрацювання фактів встановлення необґрунтовано високих цін, вживатимуться заходи до негайного їх припинення та притягнення винних до визначеної законом відповідальності. Усіх порушників застерігаємо від таких дій», - зазначив директор БЕБ Вадим Мельник.
З початку березня співробітниками БЕБ отримано 275 повідомлень через спеціально створений телеграм-бот та на пошту. Найбільше повідомлень надійшло із Львівської області – 63, Дніпропетровської – 46, Київської області та м. Києва – 40.
Більшість повідомлень від громадян стосуються завищення цін на проживання та на окремі товари повсякденного вжитку. Крім того, встановлено факти завищення цін на паливо по деяких мережах АЗС.
У кожній області України, БЕБ створено спеціальні групи, якими налагоджено співпрацю з обласними військовими адміністраціями, меріями, Національною поліцією, Держпродспоживслужбою та місцевими підрозділами територіальної оборони. До осіб, які вирішили нажитися у воєнний час вживаються відповідні заходи, проводиться роз’яснювальна робота.
Бюро економічної безпеки закликає український бізнес допомагати ЗСУ та працювати задля забезпечення оборони нашої держави, добросовісно виконувати свою роботу та не завищувати ціни на критично важливі товари та послуги для громадян.
БЕБ закликає свідомих громадян не стояти осторонь і повідомляти про відомі випадки необґрунтованого підвищення цін на житло, товари повсякденного вжитку та послуги, на адресу: zvernennya@esbu.gov.ua або за допомогою телеграм бота https://t.me/StopOverpriceBot.
Зазначимо, що Бюро економічної безпеки було створене в 2021 році замість податкової міліції і займається усіма злочинами у сфері економіки.
Нагадаємо, головне управління ДПС у Житомирській області зверталося до кожного платника податків та закликало усіх проявити свою громадянську свідомість і не здійснювати реалізацію товарів за завищеними цінами та не відмовляти в оплаті товарів або послуг банківською карткою.
Як повідомляв Житомир.info, 7 березня 2022 року Кабінет міністрів ухвалив рішення, яке дозволяє обласним військовим адміністраціям спільно з Нацполіцією та Держлікслужбою здійснювати контроль за цінами на соціально значущі продукти харчування, ліки та паливо.