Економіка

В Офісі президента запевняють, що в Україну доправляють достатньо бензину й дизеля для задоволення щоденної потреби громадян

11 May 2022, 17:10

В Україну сьогодні доправляють достатньо бензину й дизеля, щоб задовольняти щоденну потребу громадян, тож дедалі більше АЗС будуть відкриватися й реалізовувати пальне.

Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма на брифінгу 11 травня – інформує пресслужба президента.

«Я прошу всіх громадян України зберігати спокій для того, щоб ми могли наситити всі заправки пальним, створити відповідний запас і бути більш захищеними від дій ворога», – наголосив заступник керівника ОП.

За словами Ростислава Шурми, в країні буде створений додатковий стратегічний запас пального, який буде неможливо розбомбити та знищити. Це забезпечить наявність нафтопродуктів на місяці вперед.

Заступник керівника ОП нагадав, що Росія цілеспрямовано з першого дня вторгнення в Україну знищує нашу паливну інфраструктуру. Так, був розбомблений найбільший виробник нафтопродуктів – Кременчуцький НПЗ, а також десятки нафтобаз. Крім того, перекрите Чорне море, яке було значним каналом постачання дизеля та бензину; було зупинене постачання з Мозирського НПЗ.

«Фактично нам доводиться з нуля вибудовувати інфраструктуру постачання нафтопродуктів через наші західні кордони, від наших західних партнерів», – розповів Ростислав Шурма.

Заступник керівника Офісу президента зазначив, що в мирний час Україна щомісяця споживала близько 1 млн т дизеля, бензину та скрапленого газу. Проте порти, наявна залізнична інфраструктура та рухомий склад у Східній Європі наразі не здатні логістично впоратися з таким обсягом нафтопродуктів.

Ростислав Шурма наголосив, що ОП разом з українським урядом проводить активну роботу, щоб побудувати з європейськими партнерами всі необхідні ланцюжки постачання нафтопродуктів.

«Обсяги імпорту збільшені у понад п'ять разів у порівнянні з тим, що було ще півтора місяця тому. На сьогодні обсяги імпорту фактично відповідають темпам щоденного споживання бензину та дизеля на заправках», – сказав Ростислав Шурма.

Нагадаємо, на брифінгу 6 травня керівник обласної військової адміністрації Віталій Бунечко та мер Житомира Сергій Сухомлин розповідали, що ситуацію з паливом мають вирішити протягом двох тижнів, але водіям треба бути готовими до зростання ціни.

Як повідомляв Житомир.info, на засіданні Уряду 29 квітня 2022 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповідав, що основна причина дефіциту пального – знищення ворогом частини інфраструктури, в тому числі зупинка Кременчуцького нафтопереробного заводу, для вирішення питання дефіциту пального на АЗС внесли зміни до державного регулювання цін на нафтопродукти, підвищивши граничний рівень торговельних надбавок, які нараховуються до середньої вартості 1 літра палива: дизпалива – з 5 до 7 гривень з урахуванням ПДВ (на 40%), бензинів автомобільних – з 4,55 до 6,50 гривень з урахуванням ПДВ (на 42,8%). Роздрібні мережі АЗС у період з 29 квітня по 2 травня відкоригували ціни на бензини й дизельне пальне з урахуванням торгової надбавки, визначеної Урядом

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пальне ОП бензин дизель Шурма дизпаливо  
Матеріали по темі