Економіка

Дефіциту продовольства в Україні точно не буде, - Мінагрополітики

17 October 2022, 09:18

Внутрішня продовольча безпека України повністю забезпечена, дефіциту продовольства не очікується: у нас буде вдосталь соняшникової олії, цукру та яєць, підстав для суттєвого здорожчання цих продуктів немає, навпаки – у листопаді українці побачать певну стабілізацію продовольчих цін.

Про це зазначив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич в ефірі марафону на телеканалі ICTV – повідомила 14 жовтня пресслужба Мінагрополітики.

Стосовно соняшникової олії, то аграрії наразі зібрали 2,6 млн тонн насіння соняшника, а прогноз збору на цей рік – 9,5 млн тонн.

«Це менше в порівнянні з попереднім роком, який був рекордним та приніс 16,3 млн тонн соняшника. Причини такого зменшення зрозумілі – війна та погодні умови, які уповільнили темпи збору. Але для внутрішніх потреб цього більше, ніж достатньо. Тому, якщо не говорити про загальну інфляцію і здорожчання логістики, подорожчання олії не має бути», – запевнив Маркіян Дмитрасевич.

Так само, за його словами, стабільною має залишатись ціна на цукор. Аграрії посіяли 180 тис. га цукрового буряка, що трохи менше проти минулого року – 224 тис. га. З зібраного цьогоріч буряка має вийти 1 млн тонн цукру.

«Дефіциту цукру не буде, як і його суттєвого здорожчання», – підкреслив заступник міністра.

Також найближчим часом вирівняються ціни на яйця. Проблема з їх здорожчанням пов’язана, по-перше, зі знищенням птахофабрик (зокрема, у Чорнобаївці та в Донецькій і Луганській областях), по-друге, з нестачею несучих курей та скороченням виробництва яєць.

«Дефіциту продовольства в нас точно не буде. Ми аграрна країна і нетто-експортер аграрної продукції, тому наші внутрішні потреби ми точно задовільнимо повністю. На процеси ціноутворення продуктів впливатиме в першу чергу загальна інфляція, вартість енергоносіїв та логістики», – резюмував заступник міністра.

Нагадаємо, на початок жовтня оптова-відпускна ціна курячих яєць в Україні становила 43 грн за десяток.

Як повідомляв Житомир.info, на споживчому ринку Житомирської області у вересні порівняно з серпнем 2022 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1%, найбільше подорожчали яйця (на 19,4%) та фрукти (на 12,2%, у т.ч. банани – на 28,0%, цитрусові – на 21,9%), натомість подешевшали овочі (на 15,5%).

Якими були ціни на м'ясо, крупи, фрукти та овочі на житомирському Житньому ринку 16 серпня 2022 року дивіться у сюжеті

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: продукти Мінагрополітики ціна 
Матеріали по темі