Економіка

Кав’ярня і вантажні перевезення: у центрі зайнятості розповіли, який бізнес за гранти розвиватимуть жінки у Житомирській області

9 February 2023, 17:42

За підсумками реалізації грантової програми мікрокредитування «Власна справа» у Житомирській області було схвалено 123 бізнес-проєкти, поданих як нинішніми підприємцями для розширення діяльності, так і новачками для старту в бізнесі. Серед отримувачів мікрогрантів – 62 жінки.

Про це 9 лютого повідомив Житомирський обласний центр зайнятості.

«Програма мікрокредитування «Власна справа» реалізується в рамках урядового проєкту єРобота з липня 2022 року. Початківці в бізнесі та вже досвідчені підприємці мають можливість отримати грантові кошти до 250 тис. грн для започаткування або розвитку бізнесу. Головна умова програми – створення нових робочих місць, не менше двох для отримання максимальної суми гранту», – зазначають

На Житомирщині за підсумками дії програми торік – 123 схвалені бізнес-проєкти, 62 з яких подані жінками. Більшість учасниць – підприємниці з досвідом, а третина скористались грантом для старту в бізнесі.

Напрями підприємницької діяльності жінок – різноманітні. Це і відкриття гастро-бару, салону краси, кав’ярні чи центру раннього розвитку дитини. Це і створення ортопедичного центру, стоматологічного кабінету та ресторану здорового харчування. Це організація виробництва 3D-сувенірів, дитячого текстилю та вирощування пряних трав в теплицях. Це розширення діяльності танцювальної студії, святкової агенції чи клубу віртуальної реальності.

Серед бізнес-ідей, для реалізації яких жінки отримали грантові кошти, – і не зовсім жіночі види діяльності: здійснення вантажних перевезень, започаткування виробництва з виготовлення виробів з натурального дерева та створення майстерні з виробництва екотоварів на заміну пластику.

«Жінки дуже активні на ринку праці. Безробіття на Житомирщині традиційно має «жіноче» обличчя, але в період війни ця тенденція ще посилилась. Зараз серед зареєстрованих безробітних – 71% жінок, тоді як рік тому частка жінок складала 57%. Разом з тим, жінки дуже відповідально ставляться до пошуку роботи. Вони – активні учасниці різних семінарів і тренінгів, які проводяться в службі зайнятості, беруть участь у ярмарках вакансій, відвідують роботодавців. У бізнесі також, як бачимо, жінки нарівні з чоловіками», – зазначає директорка обласного центру зайнятості Галина Корінна.

У центрі зайнятості нагадують, що 1 лютого стартувала перша у 2023 році хвиля подачі заяв на отримання мікрогранту в рамках програми єРобота. Подати заяву можна через портал «Дія»: https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu.

Дізнатись детальні умови отримання мікрогранту можна на сайті Державного центру зайнятості: https://www.dcz.gov.ua/storinka/mikrogranty

Як повідомляв Житомир.info, 8 лютого 2023 року Мінекономіки інформувало, що Уряд передбачив у 2023 році на програму мікрогрантів «Власна справа» 1,8 млрд грн, що дозволить видати українцям понад 7000 мікрогрантів на започаткування та розвиток бізнесу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: центр зайнятості грант мікрогрант бізнес підприємництво підприємець  
Матеріали по темі