Уряд затвердив переліку ділянок надр (родовищ корисних копалин), які мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності держави, що надаватимуться у користування шляхом проведення конкурсів на укладення угод про розподіл продукції.
Відповідна постанова була ухвалена на засіданні Кабінету міністрів 14 лютого 2023 року.
«Затвердити перелік ділянок надр (родовищ корисних копалин), які мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності держави, що надаватимуться у користування шляхом проведення конкурсів на укладення угод про розподіл продукції, що додається. Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів забезпечити щорічну актуалізацію переліку, затвердженого цією постановою», - йдеться у документі.
У додатку до постанови є перелік родовищ, серед яких чотири знаходяться на території Житомирської області, в Коростенському і Житомирському районах:
Давидківське (Південна ділянка): основна корисна копалина – титан, супутні корисні копалини – апатит;
Кропивнянське: основна корисна копалина – титан, супутні корисні копалини – апатит;
Стремигородське: основна корисна копалина – титан, супутні корисні копалини – ванадій, апатит, скандій, фтор, цементна сировина, камінь будівельний;
Федорівське: основна корисна копалина – титан, супутні корисні копалини – ванадій, апатит.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 6 серпня 2021 року підписав ухвалений Верховною радою 15 липня 2021 року закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за незаконне видобування корисних копалин».
Як повідомляв Житомир.info, в жовтні 2013 року голова Коростенської РДА надав ТОВ «Валки-Ільменіт», яке пов’язане з Дмитром Фірташем, дозвіл на розробку детального плану території земельних ділянок під розміщення гірничо-збагачувального комплексу Стремигородського апатит-ільменітового родовища, а в лютому 2017 року Житомирський окружний адміністративний суд скасував розпорядження голови Коростенської РДА про затвердження детального плану території земельних ділянок під розміщення ГЗК Стремигородського апатит-ільменітового родовища. Згодом і в апеляційному суді прокуратура довела незаконність виділення 2300 га землі під гірничо-збагачувальний комплекс Стремигородського апатит-ільменітового родовища (титанових руд).